reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból stawów, a ciąża.

brałam.
No mi nie pomaga. Ani nie leczy, ani nie uśmierza bólu.
Pomijając fakt, że on wcale taki bezpieczny w ciąży nie jest.
Poczytaj o "gout" moze to to? Tak mi sie skojarzylo z twoimi objawami.ile juz ta opuchlizne masz?
U mnie w pracy jest Filipinczyk i jemu puchna stawy raz na pare miesiecy,np kolano lub kostka,bardzo go boli,nie moze chodzic a spuchniete ma tak jakby mu ktos nadmuchal i tez mu sie robi z dnia na dzien.lekarz mu tez nic na to nie daje,a on poprostu musi czekac i to samo przechodzi,ale to roznie trwa raz tydzien raz dwa raz trzy.schodzi mu i normalnie funkcjonuje.jemu sie to robi od zlej diety np czerwone mieso jest nie wskazane.pierwszy raz sie spotkalam z tym wlasnie w Uk.
 
reklama
Poczytaj o "gout" moze to to? Tak mi sie skojarzylo z twoimi objawami.ile juz ta opuchlizne masz?
U mnie w pracy jest Filipinczyk i jemu puchna stawy raz na pare miesiecy,np kolano lub kostka,bardzo go boli,nie moze chodzic a spuchniete ma tak jakby mu ktos nadmuchal i tez mu sie robi z dnia na dzien.lekarz mu tez nic na to nie daje,a on poprostu musi czekac i to samo przechodzi,ale to roznie trwa raz tydzien raz dwa raz trzy.schodzi mu i normalnie funkcjonuje.jemu sie to robi od zlej diety np czerwone mieso jest nie wskazane.pierwszy raz sie spotkalam z tym wlasnie w Uk.
Czytałam o tym, bo początkowo w pracy każdy mi to sugerował. Zwłaszcza, że mam taką angielke chorą na to. Ona biedna szura nogą i początkowo gp jej mówił, że ja coś ugryzło w nocy. Oczywiście... 8-)
Po 2 tyg.dal jej zlecenie na test z krwi i okazało się, że to gout. To jak dna moczanowa. Ona byle jak, ale chodzi, a ja ledwo do toalety docieram.

Od 2 tyg. Żaden lekarz mi nie pomógł!!!
Gp to jakieś pierdoły gada o skreceniu, na Emergency to samo.
Natomiast w Pl każdy umywa ręce, w momencie kiedy informuję lekarza o ciąży. Jedynie ostatni, 4-ty z kolei lekarz, zalecił mi badania, choć ciężko będzie o następna wizytę, bo jest na urlopie. A ja już nie m siły czekać i znosić bólu. Przecież to wpływa na moje dziecko!
Nie ukrywam, że ręce jej opadły jak usłyszała o ciąży. Wspominała coś o sterydach w niskiej dawce, ale to dopiero po badaniach.
koszmar!
 
Sama również tak miałami mi również ortopeda nie pomógł. Pomogło natomiast zapisanie sie do rehablitanta, kolezanka mi poleciła dobrego specjalistę. Miałam cwiczenia w ośrodku ale co najważniejsze dostałam informacje co robić, czego nie aby nie pogarszać sytuacji. Oraz zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu....
Póki co dostałam się na konsultację do p Dr reumatolog. Zaleciła Encarton i Doumox. Stosuję od 6 dni. Jedynie zeszła trochu opuchlizna, reszta w zasadzie bez zmian. Ból się utrzymuje, chodzić się nie da, spać też...
myślę o przerwaniu tej kuracji, bo i tak nie daje rezultatów, a na pewno obciążyła mi wątrobę i mnie osłabiła.
Dr stwierdziła, że to rumień. Tyle tylko, że moje objawy w ogóle do tej choroby nie pasują.
strach myśleć co moje maleństwo przeżywa, przyjmując te paskudne leki. :(
 
@Pomadka Jeśli bierzesz antybiotyk - to należy go wziąć do końca. Nie powinno się ot tak sobie przerywać kuracji, chyba że lekarz zaleci inaczej. Encorton to steryd - nie wiem na co miałby zadziałać, być może lekarka podejrzewała jakąś reakcję alergiczną np. na ugryzienie owada? Skoro opuchlizna zaczęła schodzić, to może jednak zestaw pomaga i tylko potrzeba więcej czasu. Nie działaj zbyt pochopnie.
 
@Pomadka Jeśli bierzesz antybiotyk - to należy go wziąć do końca. Nie powinno się ot tak sobie przerywać kuracji, chyba że lekarz zaleci inaczej. Encorton to steryd - nie wiem na co miałby zadziałać, być może lekarka podejrzewała jakąś reakcję alergiczną np. na ugryzienie owada? Skoro opuchlizna zaczęła schodzić, to może jednak zestaw pomaga i tylko potrzeba więcej czasu. Nie działaj zbyt pochopnie.
To fakt, strasznie niecierpliwie czekam na efekty. Trwa to już 3 tyg. No i wszystko przez to, że boję się jeść tabsy w ciąży. Po prostu. Obie tabletki nie są błahe dla ciąży... Bardziej strach tu decyduje.
Dr nie wyraziła się nt. sterydów, ale kazała przyjmować. Może chodzili o to, że taka kuracja jest silniejsza niż tylko antybiotyk. Nim trafiłam do niej, to już 2 tyg. trwałam w bólu i opuchliźnie bez żadnego wsparcia w leczeniu.
 
Dziękuję za informację.
Niestety teraz to mogę wszystko stosować, ponieważ miesiąc temu urodziłam przed wcześnie i dziecko zmarło... :( :(
 
Do góry