reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

Ból w 30 tygodniu

Temat na forum 'Porady położnej' rozpoczęty przez Megumi, 20 Sierpień 2010.

 1. Megumi

  Megumi Aktywna w BB

  Od ok. 30 tygodnia ciąży odczuwam ból w dole po prawej stronie. Tak jakos przy pachwinie. Martwię się troszkę bo nie mam pojęcia co to oznacza. Ból pojawia się przy większym wysiłku i jest dosyć silny. Nie wiem czy powinnam się zglosić do lekarza czy raczej to nie jest nic strasznego.
   
 2. reklama
 3. Izabela Frej

  Izabela Frej Ekspert J&J. Położna

  Warto zasięgnąć opinii ginekologa prowadzącego w momencie kiedy ten ból się pojawia. Często taka dolegliwość spowodowana jest rozrastającą się macicą, naciąganiem się więzadeł i dolegliwością bólową. Dziecko w 30 tygodniu jest coraz większe i cięższe,więc takie bóle możemy odczuwać. Należy też wykluczyć zap.wyrostka robaczkowego,który właśnie daje ból w prawym boku. Proponuję w takim momencie zgłosić się do najbliższego szpitala, aby skonsultować się z chirurgiem,aby wykluczyć stan zap.wyrostka.Pozdrawiam i życzę dotrwania do końca ciąży bez bólu.
   

Poleć forum