reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ból w pachwinie, 4 miesiące po porodzie

mkvet

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Sierpień 2015
Postów
525
Miasto
Łódź
Cześć Dziewczyny.
Jestem 4 miesiące po porodzie. Jakieś 2 miesiące po zaczęłam odczuwać ból w pachwinie lewej, taki pulsujący, nie promieniuje. Pojawia się głównie po dłuższych spacerach, czasem nawet przy krótszych. Byłam u lekarza, jestem po USG i badaniach krwi i wszystko ok, a pomysłu co to może być jakoś brak. Któraś z Was może tak miała i udało się zdiagnozować?
 
Ostatnia edycja:
reklama
A miałaś robione USG pachwiny czy brzucha (tzn. jajniki/jajowody)?

Może być:
1. Przepuklina pachwinowa (mogłabyś zaobserwować pojawienie się guzka - ale może on być wyczuwalny początkowo okresowo) - do wykrycia na USG
2. Stan zapalny jajników/jajowodów lub obecność torbieli - po ciąży hormony szaleją mogła się jakaś zrobić - do wykrycia na USG
3. Jeżeli boli Ciebie także odcinek lędźwiowy - to mogą być kamienie nerkowe
4. Jakiś uraz - nigdzie się nie nadwyrężyłaś? Tu być musiała poprzyjmować leki przeciwzapalne, a ból ustąpi.
 
I USG brzucha i usg układu rozrodczego. Brak torbieli. Brak wyczuwalnych guzków, na USG brak przepukliny. Odcinek lędźwiowy nie boli, a leki przeciwbólowe nie pomagają.
 
Spróbuj coś przeciwzapalnego (a nie przeciwbólowego). A co bierzesz?

No i ewentualnie jeszcze do chirurga na USG pachwiny, by wykluczyć przepuklinę.
 
Do góry