reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bol w podbrzuszu w 4 miesiacu ciazy

Ayashi86

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
149
Witajcie.

Wiem ze kobieta w ciazy odczuwa bole w podbrzuszu bo dzidzia rosnie i macica sie rozrasta i przez to przez to sa bole, moje pytanie brzmi, czy to az tak boli? Dzisiaj poczulam taki ostry bol ze ledwo moglam cvhodzic, po okolo 20-30 minutach odpoczynku przeszlo.
Nie mam zadnego krwawienia i zadnej duzej wydzieliny.
 
reklama
Rozwiązanie
Myślę,że powinnaś to skonsultować z lekarzem, bo to u każdej kobiety jest inaczej, inny ten przebieg ciąży, a też warto sprawdzić czy to nie jest coś niezwiązanego z ciążą, na tej stronie są różne choroby związane z bólem w podbrzuszu Link do: No-spa
Dzieki mama290. Ja w sklepach typu Asda, Tesco widzialam tylko multiwitamine... Ale poszukam jeszcze raz moze przeoczylam ;-) a akoro jestes polozna to mam jeszcze jedno pytanie. Znasz cos na wzdecia?? Mi polozna powiedziala ze na to nie ma lekow i ze trzeba pic duzo wody, pije duzo ale po wodzie jestem bardziej wzdeta, jablka tez nie pomagaja, zaczelam pic herbate z kopru wloskiego. Czasem pomaga czasem nie... A jest cos jeszcze innego??

W Bootsie można kupić magnez bez recepty, inne witaminy też są. Ja akurat biorę pakiet witamin Pregnacare dla kobiet w ciąży i w tym jest wszystko :)
 
reklama
Magwa w pregnacer jest 150 mg magnezu to jest 40% dziennego zapotrzebowania z czego wchłania sie na poziomie 30% wiec o wiele za mało jak na potrzeby w ciąży na wzdęcia można espumisan polski bo tutaj to chyba nic nie ma tak bez recepty


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
To druga ciąża tu i tez biorę magnez, lekarka wie i zaleca. Witamina A?? Nospe polecam albo Buscopan. Nie masz polskiego sklepu w pobliżu?
Witamin się nie zaleca.. Ewentualnie te co daje polozna.. I tylko po konsultacji.
 
Zle powiedzialam, witamina C i D i kwas foliowy dostalam od poloznej wszystko w jednej malej tabletce ;-)
Tez bralam multiwitamine do 3 miesiaca az mi polozna powiedziala ze to bez sensu bo te witaminy ktore ja potrzebuje jest w tych multiwitaminach za malo.
Staram sie nie brac zadnych przeciw bolowych, chyba ze juz naprawde nie daje rady, ale to zazwyczaj przy bolach plecow. Ale skoro te bole to norma, to trudno idzie do nich przywyknac. Jak nie robie zbyt gwaltownych ruchow i nie naciskam na brzuch to nawet jest spoko ;-)
 
Co do witamin można spokojnie brać tu nie na żadnego ryzyka co prawda do 3 m często wzmagają mdłości ale pózniej jak jyz sie wszystko uspokoi i tak wchłanialiśmy jest nie za duża i dawki tez to nie szkodzi a troszeczkę dopomoże te które daje położna to mini dawka równie dobrze można jeść więcej zdrowego jedzenia wit D ma prawie każdy niedobór wiec warto sie suplementowac co do nospy to poczytajcie sobie w necie o dzieciach ponospiwych jest coraz więcej dowodów i badań ze szkodzi dziecku obniża napięcie np w ustach i dzieci nie radzą sobie z piersią leki przeciwbólowe sa bezpieczne paracetamol rozrzedza krew np lepiej sobie ulżyć bo przy bólu jest duży wyrzut hormonów i nie zawsze stres jest wskazany dla dziecka


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
O tych dzieciach ponospowych juz daaawno temu Czytalam. Większość dziewczyn decyduje się wziąść nospe niż ryzykować większe skurcze. Z synem w ciazy tez na wątku był dylemat, wyciąganie za i przeciw i większość zdecydowała się na nospe. Brałam baardzo często i syn nie miał problemu, podobnie pozostałe forumowe dzieciaki. Zresztą cora z pierwszej ciąży podobnie. W obecnej ciazy temat podobny i decyzje również. Jednak każda mama robi jak uważa za słuszne. Jakbym nie mogła uspokoic pidbrzusza to wykonczyloby mnie to psychicznie, wiec czasem lepiej wziąć. Sama mówisz, że stres nie wskazany. Mi tam przeciwbólowe nie Pomagały.
Co do Wit.to fakt, dopiero po 1 trym można. Sama nie wiem co w tej ciazy zaleci ginekolog, dopiero za 2 tyg.sie dowiem.
 
Mama jesteś położna??:) super!

Ayashi magnez dostaniesz w każdej aptece czy sklepie typu asda. Stoją na półce.
Co do boli to od rozciągania przez zatwardzenie, torbiele po infekcje pęcherza. Na to ostatnie może wskazywać ból zarówno w podbrzuszu jak i krzyżu. Zawsze możesz podjechać do szpitala żeby sie skonsultować, śmiało tam nie gryza;)
Rozciąganie sie macicy może być czasem bardzo dokuczliwe i jednocześnie wszystko jest w porządku.


Link do: Słodka Malina
Link do: Handmadebypati
 
reklama
Do góry