reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból zęba w ciąży

Ja mialam taki problem z 8 ból nie do wytrzymania . Nie mogłam wyrwać więc mi ją zatruto i czekam na koniec ciąży by ją wyrwać. Stan zapalny jest groźny idz do dentysty niech obejrzy
 
reklama
Ja miałam wyrywana ósemkę w ciąży bez problemu. Znieczulenie to też nie problem. Natomiast nie wiem, jak to jest, skoro bierzesz leki na rozrzedzenie krwi. Tu może być problem jednak. Idź do dentysty i on ci na pewno wyjaśni co i jak.
 
Kochana nie zwlekaj tylko idź do dentysty. Ja też się bałam, bo ciąża była zagrożona i tak mnie trachnęło na miesiąc przed porodem, że cały czas crp miałam podwyższone. Niestety leżałam już na patologii ciąży i nie było jak zrobić porządku z tym zębem. W rezultacie zaraz po porodzie kanałówka, a rok po kanałówce złamał się i jako pamiątkę po ciąży mam straconą piątkę.
Może wyrwania lekarz się nie podejmie, ale zaleczy go do czasu rozwiązania. Większa szkodę zrobisz maluszkowi faszerując się lekami przeciwbólowymi i narażając się na stan zapalny, niż poprzez podanie znieczulenia i leczenie zęba.
Moja koleżanka w ciąży leczyła normalnie zęby. Także nie zastanawiaj się tylko sio do dentysty.
 
Cześć dziewczyny, jestem w 20 tygodniu ciąży i wczoraj zauważyłam że kruszy mi się ósemka, przez parę godzin mnie bolało i przeszło, ciąże od początku mam zagrożoną i biorę tabletki na rozrzedzenie krwi więc z byle czego mam krwotok
Nie wiem czy mam iść wyrywać tę ósemke czy poczekać i już po porodzie
Może coś mi poradzicie

Nie zwlekaj idź do stomatologa niech zerknie.
Przeciw zapalenie rumianek spróbuj. szałwia w ciąży nie wskazana.
Mnie kilka dni przed cc zaczął boleć ząb, a stomatolog żaden nie przyjmował bo to te obostrzenia.
Co 10 minut potrafiłam masować szczoteczką do zębów z niewielka ilością pasty i płakałam płynem do płukania jamy ustnej lub okłady i mijało mogłam zasnąć też przynajmniej.
 
Nie zwlekaj idź do stomatologa niech zerknie.
Przeciw zapalenie rumianek spróbuj. szałwia w ciąży nie wskazana.
Mnie kilka dni przed cc zaczął boleć ząb, a stomatolog żaden nie przyjmował bo to te obostrzenia.
Co 10 minut potrafiłam masować szczoteczką do zębów z niewielka ilością pasty i płakałam płynem do płukania jamy ustnej lub okłady i mijało mogłam zasnąć też przynajmniej.
Mam pytanie, i mimo tego bólu zęba nie było problemu ze zrobieniem cc? Bo ja też za kilka dni mam termin cc a akurat coś odezwał mi się ząb (miesiąc temu miałam kontrolę i wszystko było ok u dentysty). A stomatolog może mnie przyjąć dopiero w poniedziałek 😥 bardzo się boję , że to może mieć wpływ poważny na cc i maleństwo 😥
 
reklama
Mam pytanie, i mimo tego bólu zęba nie było problemu ze zrobieniem cc? Bo ja też za kilka dni mam termin cc a akurat coś odezwał mi się ząb (miesiąc temu miałam kontrolę i wszystko było ok u dentysty). A stomatolog może mnie przyjąć dopiero w poniedziałek 😥 bardzo się boję , że to może mieć wpływ poważny na cc i maleństwo 😥
Miałam ból dzień przed cc. Będąc na oddziale już. Dostałam paracetamol. Ból minął. Cesarka bez komplikacji.
 
Do góry