reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból zęba w ciąży

Diana_16

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Marzec 2020
Postów
28
Cześć dziewczyny, jestem w 20 tygodniu ciąży i wczoraj zauważyłam że kruszy mi się ósemka, przez parę godzin mnie bolało i przeszło, ciąże od początku mam zagrożoną i biorę tabletki na rozrzedzenie krwi więc z byle czego mam krwotok
Nie wiem czy mam iść wyrywać tę ósemke czy poczekać i już po porodzie
Może coś mi poradzicie
 
reklama
Idź do dentysty. Niech zobaczy co tam się dzieje. Może będzie mógł zaleczyć. Ja bym nie zwlekała. Jeśli się odkruszył, to może jeszcze można zaplombować....
 
Ja bym poszła na Twoim miejscu. Może będzie jakiś sposób żeby Ci pomóc. Do końca ciąży masz jeszcze dużo czasu a z zębem może być gorzej
 
Tylko że rozkruszył się na przedniej ścianie i właśnie ta ściana jest równa z dziąsłem, nie sądzę że można to uratować tym bardziej że szkliwo z dzieciństwa mam bardzo słabe
 
reklama
Ale wiesz, że w ciąży jesteś bardziej narażona na rozwój próchnicy i w związku z tym powinnaś odwiedzić dentystę profilaktycznie nie dwa razy do roku, jak normalnie, a raz na trymestr, a przynajmniej raz na ciążę?

W mojej karcie ciąży było miejsce na wpisanie wizyty stomatologicznej.

Dlatego wybierz się do lekarza, bo po prostu powinnaś.

Może da się to leczyć zachowawczo. Może trzeba wyrwać. Jeśli lekarz będzie się bał, znajdź takiego, co się nie boi, bo zna się nie tylko na swojej specjalności, ale też specyfice ciąży. Żeby nie tracić czasu i pieniędzy, mów od razu, że w grę może wchodzić wyrywanie zęba u ciężarnej i czy on się na to pisze.

Wg artykułów, problemy z próchnicą zwiększają ryzyko przedwczesnego porodu, więc chyba trzeba tam zajrzeć.

 
Do góry