reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból :(

Dołączył(a)
27 Lipiec 2015
Postów
11
Miasto
Żywiec
Czy Wy przyszłe mamusie też macie straszne bóle żeber, i kręgosłupa? Ja jestem w 30tc i bardzo mi to dokucza... I czy macie uczucie ciężkości w brzuchu, i takiego jakby ciągnięcia w okolicach macicy, że nawet podczas snu trudno Wam się przewrócić na drugi bok, bo jest tak ciężko? Czy tylko ja mam taki problem?
 
reklama
nie jestem w ciąży, ale w pierwszej ciąży dzidziak podchodził mi pod żebra,czasem nie mogłam zebrać oddechu, ciężkość to norma, w przewracaniu na boki też, a masz twardy brzuch czy miękki?
 
no niestety mamusie mają takie różne dolegliwości .. ja miałam podobnie i straszne bóle kręgosłupa jak mała sie na niego cisła.. wiec sie nie przejmuj to normalne w III trymetrze że tak to wyglada, takie uroki końcówki ciąży.
 
Łączę się w bólu, ja też z każdym dniem mam coraz ciężej. Najgorzej jest rano, przeszywający ból kości łonowej, bioder, krzyża, poruszam się jak staruszka podpierając ścian i mebli przez pierwszą godzinę, dopóki tego nie rozchodzę. A twardy brzuch mam cały czas od kilkunastu tygodni, puszcza trochę jak leżę, ale też nie zawsze. Mieszkam w Anglii, i tutaj się tym nie przejmują i twierdzą, że wszystko jest ok. Pozostaje mi wierzyć na słowo :)
 
Ja miałam ok 3 razy takie ogromne bóle w lewej pachwinie, że nie dało się spać, siedzieć, leżeć.. nic. Trwały one po jakiś tydzień-dwa, mijały i znów po miesiącu się pojawiały. Na badaniach nigdy nic nie wychodziło, nic nie było widać, leżałam nawet na chirurgii bo podejrzewali, że coś z jelitami nie tak.. Tak więc znam dobrze te ciążowe bóle :) Trzeba je przetrwać. Już niedużo Ci zostało :)
 
reklama
Tak jak dziewczyny piszecie jest to normalne, wszelkiej maści i rodzaju bóle i dolegliwości to normalka, szczególnie w końcówce. Mi od jakiś dwóch tygodni twardnieje brzuch na chwilę i odczuwam ciągnięcie w dół i coś jakby bobabasek tak od środka za skórę ciągnął. A oprócz tego mój młody ma już od dłuższego czasu dziwną pozycję, mianowicie rękami odpycha się od miednicy i pęcherza po lewej, a nogami po prawej od żeber. Bajlando w brzuchu mam ostre. Ale nic no, wystarczy, że się trochę poprzekręcam, pozmieniam pozycję i jakoś przechodzi. Będzie dobrze ;-)
 
Do góry