reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Boląca biała kropka na sutku, prosze o rady.

Teeq

Zwariowana Mama
Dołączył(a)
27 Październik 2010
Postów
74
Miasto
Katowice
Witam Serdecznie!
Od 7 tygodni karmię piersią, i praktycznie od 4 dnia karmienia odczuwałam okropny ból jednej brodawki, dosłownie czuje jakby sie paliła. Najgorzej jest na początku tuz po przystawieniu Ssaczka do piersi ból jest potworny, ale w trakcie ssania ból jakby powoli ustępuje. Co wiecej, brodawka zaczynas bolec po odstawieniu od piersi.
Nie wiem dokładnie co to moze byc,
Malca przystawiam czesto i w rożnych pozycja , na lezaco, siedząco, na pileczke, najada sie, przybiera prawidłowo na wadze.
Boląca brodawka po karmieniu jest znacznie jaśniejsze na całym czubku, a po jakimś czasie robi sie ciemniejsza i bardziej różowa od tej zdrowej.
Podejrzewam, ze ujscie kanaliku jest zatkane czy mam racje i jak moge sobie pomoc, trwa to juz długo i jest naprawdę bardzo nieprzyjemne. Czytałam, o przebijaniu igła czy to jest własciwe podejscie?

Prosze o pomoc.
 
reklama
CIEZKO powiedziec, najlepiej idz do ginekologa i to pokaza moze to jakies zapalenie. Albo mialas poranione sutki od karmienia i cos tam sie zadzialo Nie rób nic na własną reke bo mozesz zrobic sobie jeszcze wiekszy problem
 
Ja mialam podobnie:( do ok 3mcy...Nie poszlam do gina...Samo przeszlo:eek:Smarowalam Bepanthenem i przykladalam welne owcza:tak::tak: ale taka czysta (dostalam od poloznej).
Ale moze rzeczywiscie lepiej idz z tym do lekarza i bedziesz spokojniejsza.
pozdrawiam
 
Witam Serdecznie!
Od 7 tygodni karmię piersią, i praktycznie od 4 dnia karmienia odczuwałam okropny ból jednej brodawki, dosłownie czuje jakby sie paliła. Najgorzej jest na początku tuz po przystawieniu Ssaczka do piersi ból jest potworny, ale w trakcie ssania ból jakby powoli ustępuje. Co wiecej, brodawka zaczynas bolec po odstawieniu od piersi.
Nie wiem dokładnie co to moze byc,
Malca przystawiam czesto i w rożnych pozycja , na lezaco, siedząco, na pileczke, najada sie, przybiera prawidłowo na wadze.
Boląca brodawka po karmieniu jest znacznie jaśniejsze na całym czubku, a po jakimś czasie robi sie ciemniejsza i bardziej różowa od tej zdrowej.
Podejrzewam, ze ujscie kanaliku jest zatkane czy mam racje i jak moge sobie pomoc, trwa to juz długo i jest naprawdę bardzo nieprzyjemne. Czytałam, o przebijaniu igła czy to jest własciwe podejscie?

Prosze o pomoc.
nic nie przebijaj,nie można.To może byc infekcja grzybiczna,dosc czesto sie zdarza.sama własnie tak miałam,czułam potworne kłucie,kazano mi smarować zaraz po karmieniu Clotrimazolem(tak raz,dwa dziennie),potem zmywać przed karmieniem.i jeszcze Cebionem(wit. C,grzybki nie lubia kwasnego środowiska).Jeżeli to infekcja grzybiczna,reaguj szybko,bo dzieciątko dostanie pleśniawki,albo juz ma.Sprawdz buzke.Mojej małej musiałam pędzlować buzie Afthinem 2-3 dni,a potem Cebionem.
 
ja też to miałam, smarowałam aphtinem (trzeba zmywać przed karmieniem), potwierdzam - boli jak diabli ale przechodzi po jakimś czasie, córcia nie dostała pleśniawek ;-)
 
Do góry