reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bolaca dłoń - wszystko mi z niej wypada (((

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam mam problem z prawą dłonia (
od ok miesiaca zaczeła pobolewac mnie dłon ( miedzy kciukiem a palcem wskazujacym )
jest to dosc uciazliwe np na zakupach kiedy chce coś wrzucic do koszyka to mam silny bol dłoni i przewaznie wypada mi owa rzecz z reki !!
przewaznie jest to etap kiedy trzymam np butelke coli i wkladam ja do koszyka ( skrecam wtedy reka ) i wtdy tak jakby nie było czucia- jakbym trafila na jakis nerw
nie wiem co z tym zrobic a moze samo "weszło samo wyjdzie "
 
reklama
pchelka ja Ci powiem tak... to może być kilka rzeczy.

Ja miałam taki ból, a pracowałam wtedy w sklepie. Po kilku dniach ból się tak nasilił, że musiałam się zwolnić z pracy i pojechałam do szpitala. Okazało się, że mam pękniętą kość kciuka. Nie pamiętam którą. Palec nie był ani spuchnięty, ani nie siny, po prostu bolała mnie dłoń w obrębie od kciuka do palca wskazującego - trochę jakby mięśnie, ścięgna, coś w środku. Dostałam szynę gipsową krótką na nadgarstek, ale po tygodniu zmieniłam ją na stabilizator ortezowy.

Najlepiej, żebyś udała się z tym do lekarza, najlepiej ortopedy właśnie, bo on skieruje Cię bezpośrednio na RTG.

Możesz też mieć tzw. zespół cieśni nadgarstka. Jest to choroba fizjologiczna, budowy nadgarstka, gdzie niektóre nerwy ulegają podrażnieniom i powoduje to dolegliwości bólowe, drętwienie itp. Nasila to praca z myszką komputerowaą, prace manualne, np. kasjerki w sklepach często na to cierpią. Leczenie przebiega różnie. Czasem ćwiczenia, czasem lekkie odciążenie ręki (np stabilizator) pomaga, czasem jest konieczne leczenie operacyjne, ale to juz w wypadkach bardzo silnie zaburzonego czucia. Najważniejsze, żeby przeprowadzić diagnostykę, bez tego żaden lekarz nie powie Ci co to dokładnie jest.
 
Samo przyszło ale samo nie odejdzie. To co opisujesz bardzo przypomina mi moje objawy. Ból między kciukiem a palcem wskazującym, najbardziej dający się we znaki przy ruchach skrętnych o jakich piszesz, np. zamykanie drzwi na klucz :) Dolegliwość którą opisujesz jest częstą dolegliwością młodych matek. Nazywa się to Zespołem de Quervaina lub potocznie "kciukiem matki" :) Im szybciej trafisz do ortopedy tym lepsze rokowania. Leczenie polega na podawaniu środków przeciwzapalnych i unieruchomieniu w ortezie.
U mnie pojawiło się po urodzeniu córki - ciągłe noszenie dziecka, podnoszenie itd. myślałam, że samo przejdzie. Po roku poszłam do otropedy i czeka mnie długie leczenie.
 
Samo przyszło ale samo nie odejdzie. To co opisujesz bardzo przypomina mi moje objawy. Ból między kciukiem a palcem wskazującym, najbardziej dający się we znaki przy ruchach skrętnych o jakich piszesz, np. zamykanie drzwi na klucz :) Dolegliwość którą opisujesz jest częstą dolegliwością młodych matek. Nazywa się to Zespołem de Quervaina lub potocznie "kciukiem matki" :) Im szybciej trafisz do ortopedy tym lepsze rokowania. Leczenie polega na podawaniu środków przeciwzapalnych i unieruchomieniu w ortezie.
U mnie pojawiło się po urodzeniu córki - ciągłe noszenie dziecka, podnoszenie itd. myślałam, że samo przejdzie. Po roku poszłam do otropedy i czeka mnie długie leczenie.

i tu chyba jest sedno sprawy :-) Myślałam ze to jakis drobiazd i jak pojde do lekarza to mnie wyśmieje :-(
jutro popoludniu podjade do internisty bo pewnie do ortopedy musze miec skierowanie
a boli mnie dokladnie w miejscu tak jak jest to pokazane na zdjeciu

Zlamanie-kosci-lodeczkowatej-300x200.jpg
 

Załączniki

  • Zlamanie-kosci-lodeczkowatej-300x200.jpg
    Zlamanie-kosci-lodeczkowatej-300x200.jpg
    19,7 KB · Wyświetleń: 1 822
mnie bolało w tym miejscu co na zdjęciu na początku tego roku (właściwie zaczeło się od ręki a później były inne stawy) po miesiącu i wizytach u kilku lekarzy znalazłam się u reumatologa i okazało się że to rumień guzowaty i potrzebne są sterydy
 
Najpierw poszukaj przyczyny, może spędzać dużo czasu przed komputerem, w kuchni, przy sprzątaniu, dźwigasz ciężkie siatki, nosisz często na rękach małe dziecko, i Twoje ręce są przesadnie obciążone, niestety czasami lekarze bagatelizują bardzo poważne problemy, dlatego też "nie wychodź z gabinetu bez diagnozy" (czasem lepiej zrobić za mało badań niż za dużo, bo zamartwianie się do niczego nie prowadzi).
 
reklama
witajcie
Ja juz po wizycie i ..
stwierdzono " zapalenie pochewki ścięgnistej " Wyszukałam w internecie ze to jest ten Zespół de Quervaina :-(
Przepisano leki przeciwzapalne tabletki na język i masći ,żele na miesiac i podobno " ręka ma być jak nowa " :tak:
musze kupic tez Orteze
a najlepsze było to jak ortopeda "badał mi kciuk " i mowi że strasznie mi tam strzela i czy to czuje a ja serio nic nie czuje aby mi cos strzykało :baffled:
 
Do góry