reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle głowy SOS

Antares77

pam pa ram pam bum bum :)
Dołączył(a)
4 Lipiec 2005
Postów
2 502
Miasto
Warszawa
Ratunku Dziewczyny!Oszaleję.Od ok 2 tygodni (z wyjątkiem pobytu nad morzem) potwornie boli mnie głowa.Zaczyna sie za oczami, poprez czoło, czubek głowy aż do karku.Czasami odwrotnie.Staram sie jak mogę - stosuję zimne okłady, próbuję przespać ale to nie zawsze pomaga.Wczoraj na przykład jak zaczęło mnie boleć wieczorem tak skończyło nad ranem.
Czy znacie jakieś SKUTECZNE metody na zwalczeni bólu głowy? Oczywiście najprościej byłoby łyknać tabletkę ale wiadomo, ze lepiej nie.Czy Wam też dokuczają takie bóle? czy Waszym zdaniem można to podciągnąć pod ciąże czy raczej skonsultować ze specjalistą? Przed ciążą bolała mnie głowa dość często, pierwsze trzy miesiace baaaaardzo sporadycznie i niegdy z takim nasileniem jak teraz... SOS.
 
reklama
po pierwsze zmierz cisnienie, po drugie powiedz o tym lekarzowi,
w szpitalu powiedzieli mi, by brać coś z paracetamolem - zła kodnycja fizyczna i psychiczna mamusi przynosi gorsze efekty niż tabletka paracetamolu, dodatkowo stosowłam amol (nacieranie skroni i okolic)... ale i tak musiałam się zawsze połozyć...

mam nadzieje , że szybko ci bóle przejdą
 
wiesz co Antaresku jak będziesz miała kolejny atak bólu głowy to sprawdź ciepłotę swoich stópek, u mnie są zawsze wtedy lodowate i wkładam je do miski z bardzo ciepłą wodą i wyobraź sobie że w momencie jak mi się stópki robią ciepłe, coś sie dzieje z naczyniami w moejj głowie i przestaje mnie boleć albo przynajmniej ból jest dużo lżejszy :) bardzo też mi pomaga masaż stópek, a szczególnie dużego palca u stopy, ja stosuję na sobie refleksoterapię i naprawdę przechodzi :)
Buziaki :)
 
Misiaq ale ty mądra jesteś - a pomysl z woda rewelacja. Ja bóle mialam na początku (juz o tym pisalam) a teraz spokój. Pomagało mi spanie - tylko niestety nie zawsze można. Ae może to rzeczywiscie problem z cisnieniem. Jak mozesz to sprawdź przy bólu głowy. No i tez myslę ze lekarzowi trzeba powiedziec koniecznie.

Trzymaj sie Antares
 
Refleksoterapia to masaż poszczególnych stref na stopie lub na dłoniach które odpowiadają określonym narządom w ciele człowieka. Przez stopy wiodą np. połączenia nerwowe wątroby, serca, pęcherza czy kręgosłupa. Masując odpowiednie punkty, można poprawić kondycję poszczególnych części organizmu. Paluch natomiast to strefa szyi, głowy i karku, dlatego akurat go wtedy masuję.
Dla zainteresowanych obrazek:
stopy01.jpg

i link z szerszą wiedzą: http://www.refleksologia.com/coto.html

Ja się interesuję naturalnymi metodami leczenia bólu, bo jest to niejako wpisane w mój zawód :)

 
Lekarzowi powiem przy następnej wizycie za tydzień, ciśnienie mam w porzadku bo zmierzyłam.Dziekuję za wsparcie.Zastosuję sie do rad - szczególnie mnie zaintrygowała terapia Misi,jutro wczytam sie w to dokładnie, bo teraz to już ny,ny :) Dziękuję serdecznie za wsparcie :) Ściskam mocno.Dobrołnoc :)
 
Antares77 współczuje Ci strasznie, nie wiem jak jesteś w stanie wytrzymać bol głowy przez dwa tygodnie. Ja wczoraj umieralam bo dorwał mnie potworny bol głowy, ten z tych ala migrenowych co to czasami miewalam przed ciąża, tylko dziwne, ze zaczął sie rano. W biurze myślałam ze ducha wyzionę i zdecydowałam sie wziąć tabletkę (te co mi lekarza przepisał) ale wielgaśne to jakieś i stawalo mi w gardle, wiec miałam 2 wyjścia albo sie udławić albo zwrócić wszystko :) Dopiero po czwartej próbie, juz prawie wieczorem, udało sie, no i po 15 min. bol zniknął.
Ta refleksoterapia brzmi bardzo interesująco, jak tylko będę mieć chwilkę musze sie wczytać, bo zawsze natura jest najlepsza. Misia_q a czy taki masaż można z takim samym skutkiem wykonywać samemu czy lepiej zęby robiła to druga osoba?
 
reklama
Tetka oczywiście że zawsze lepiej kiedy wykonuje go druga osoba, bo możesz się wtedy odprężyć a nie wyginać żeby dostać sie do swoich stópek, szczególnie teraz kiedy rośnie nam przeszkoda ;) ale jak nie ma drugiej osoby to efekty też są ale mniejsze :)
 
Do góry