reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bóle głowy

PaulinaMaja

podekscytowana ;)
Dołączył(a)
4 Styczeń 2009
Postów
11
Miasto
wawaaaa
kochane! juz kiedys prosilam Was o pomoc na baby boom w jednej sprawie i cudownie mi pomoglyscie i wsparlyscie, teraz znow przyszla koza do woza, ech... mam kolejne pytanie zdrowotne - co bierzecie bedac w ciazy na migrene? mam potworne bole glowy, zreszta zawsze mialam. od zajscia w ciaze mialam spokoj, a teraz abarot to samo co przed ciaza :wściekła/y: mialam pol roku spokoju (zwykle ataki migrenowe zdarzaly sie co tydzien, 10 dni), wczoraj myslalam ze zaczne rwac doslownie wlosy z glowy z bolu. migrena trwala 10 godzin prawie, chlopak skakal kolo mnie z mokrymi recznikami na oklady, zdychalam... balam sie wziac chocby apap, zeby nie zaszkodzic dziecku, ale obawiam sie, ze drugi raz moge nie przezyc takiego ataku :/:/:/ powiedzcie mi jak to jest z lekami branymi w drugim trymestrze (jestem w polowie szostego miesiaca)? co robic:szok: ?
 
reklama
Witaj PaulinaMaja! Ja też cierpię na migreny..masakra..wczoraj też miałam atak...jestem w 11 tyg.ciąży,i taż nie biorę żadnych leków..cicho,ciemno,mokry ręcznik na głowę i wysmarować się taką maścią..maść smocza się to nazywa..kiedyś mówiło się na to kotek..taka maleńka puszeczka czerwona..niestety wczoraj nie pomogło ale duuużą ulgę przyniosło,że przynajmniej wymioty minęły..ale jeśli zaraz jak tylko głowa zaczyna boleć się wysmaruje to jest szansa,że przejdzie.ZYCZĘ Paulina,żeby te bóle już nie wróciły ,bo wiem o czym piszesz! POZDRAWIAM:-)
 
ja tez mam okropne bóle migrenowe, jak juz nie pomaga zaden sposób typu ciemny pokój, mokry ręcznik, wietrzenia, mała kawka,to pozwalam sobie na paracetmol lub apap(to to samo)...
pytalam lekaza i powiedzial ze bez wpływu na dzidzie te leki
z resztą ja w 14 tyg ciązy mialam operacje i faszerowali mnie ostro przeciwbólowymi wlasnie na paracetamolu bo silniejszych nie mogli, ale na poczatek nawet troche morfiny dostałam.
więc jesli juz naprawd jest źle to nie stresujcie sie wziaśc apap.
 
Ja mialam silne bole glowy w ciazy,ale nie wiem czy to byly migrenowe czy raczej sama ciaza tak na mnie wpywala,hormony itd...
Lekarz pozwolil mi brac Saridon,pol tabletki.Bralam w drugiej ciazy i w trzeciej i wsio ok jest.U mnie oprocz swiatlowstretu przychodzily odruchy wymiotne i nawet zaburzenia widzenia,brak snu...po prostu koszmar.W ostatnim trymestrze jak reka odjal ale wczesniej to bylo straszne.Pare dni byl spokoj i czulam sie swietnie a potem zaczynalo sie lekkie cmienie przechodzace w okropny bol.Jak bylam mala to mialam migreny i bralam dos dlugo polmigren i byl spokoj ladnych pare lat.
 
Ja leczę się na migrenę od dobrych kilku lat. W ciąży najgorszy był dla mnie I trymestr. U mnie migrena objawia się na początku silnym kłuciem z tyłu głowy, później tracę wzrok w prawym oku, drętwieje mi prawa strona twarzy, prawa ręka a na samym końcu już jest się ze mną ciężko porozumieć bo mam problemy z mówieniem. Ja jestem cały czas pod opieką neurologa. Gdy mam tylko silny ból głowy to mogę brać bez szkody dla dziecka 3 razy dziennie Apap. Jeżeli zaczynam tracić wzrok to jak najszybciej mam brać Pyralginum. Ale lekarz mi powiedział że to tylko w przypadku silnego ataku. Ostatnio miałam tak silny atak w lutym. Od tamtej pory mam spokój. Tylko od czasu do czasu zwykły ból głowy. Ale staram się to po prostu przeleżeć.
Leków które brałam przed ciążą na migrenę: polomigran i migea, nie można brać w ciąży.
Ja z powodu właśnie takich ataków migreny dostałam od neurologa skierowanie na cesarkę. Boją się (neurolog i ginekolog), że stres i wysiłek fizyczny mogą spowodować, że po prostu "odpłynę" i ciężko będzie się ze mną dogadać w trakcie porodu.
 
dziewczyny ja też miała w 1 i połowie 2 trymestru zaburzenia widzenia...............zaczełam brac wielkie dawki magnezu i przeszło spróbujcie i dajcie znać. Najlepij kupic magnez chelatowy i brac masymalne dawki, albo z b6 i tez masymalne dawki przez 1 miesiac............
 
PaluinaMaja, migreny w ciazy to chyba najOKROPNIEJSZA RZECZ AJAKA MI Sie w zyciu trafila, ech. Jak jetses w drugim trymestrze to jjuz nie musisz sie az tak przejmowac... tylko to nie oznacza brania przecibolowcow bez umiaru.

Suzou, to Ty migreny zz aura masz! Miallas kiedys takie zaburzenia?
 
w pierwszej ciazy miewalam ataki migreny w I trymestrze i nic nie bralam - umieralam ale nie bralam lekow - potem z zupelnie innych powodow lekarz zapisal mi Pyralginum - zapytalam czy moge to brac bo tlustym drukiem napisane jest w ulotce ze nie stosowac u kobiet w ciazy... powiedzial, ze moge...
teraz w I trymestrze staralam sie niczego nie brac ale na poczatku II migreny zaczely mnie czesciej nawiedzac i doszlam do jednego - lepiej wczesniej wziac 1 apap bo potem nie zadziala a wiecej przeciez nie wezme...
 
Nie przed ciąza chyba ze 3 razy w zyciu bolała mnie głowa i jigdy bardzo- nie wiedizlam co to migreny, nie mówiąc już o migrenach z auro- okropne, ale to nic w porównaniu arytmia, która mnie dopadła po odejci migren. Brąć duze ilości magnzu Dziewczyny !!!!!!!!!!!!!!!!1
 
reklama
Triptagram na migreny mozna brac w ciąży! Ja brałam i szczerze powiedziawszy uratowało mi to zycie, heh. Strasznie marnie znosiłam ciążę, a przez migreny jeszcze byłam na skraju depresji, miotałam sie jak szalona po łózku, modliłam się, żeby tylko przeszło... W drugim trymestrze zaczęłam łykac Triptagram (podobno mozna nawet w pierwszym trymestrze, w ulotce pisano że robili próby na kobietach w pierwszym trymestrze ciąży, ale ja wolałam wyczekac chociaz do drugiego). Polecam cierpiącym mamom.
 
Do góry