reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bóle głowy

nessi,
ja właśnie też sie borykam z zatokami. przed ciążą brałam sterydy, i gdyby nie pomogły w 3 miechy to zabieg. ale zaciążyłam i wszystko poszło w odstawke.
i tak jadę generalnie cala ciaze na apapie. conajmiej 2 razy na dobe..
no i wlasnie wem, ze apap mozna brac w ciazy!
 
reklama
Dziewczyny bez przesady że w ciąży nie można nic brać oprócz paracetamolu.Ja też jestem migrenowcem i w ciąży ataki zamiast się zmniejszyć to miałam je częsciej i jak tylko czułam że zaczyna mnie boleć głowa to brałam pyralginę lub ibuprom bo w przeciwdziałaniu migrenie najwazniejszy jest czas im szybciej tym lepiej bo jeżeli pojawią się wymioty to już jest za późno niestety.Ja z powodu bólu głowy w 14 tyg ciąży trafiłam na patologię i tam podawali mi Pyralginę w zastrzykach.
 
mnie bóle głowy zaczęły męczyć w II trymestrze i trwały niestety przez cały ten okres... Lekarz pozwalał mi barc apap, co nie pomagało całkowicie miałam jakąs wode lipowa bo podobno to powinno pomóc ale jak dla mnie porażka. U mnie działało tylko i wyłącznie położenie sie na prawym boku z głowa połozona nieco nizej niz reszta ciała... jednak gdy ból dopadał mnie w jakichs miejscach publicznych to niestety pozostawało mi tylko dojsc jak najszybciej do miejsca gdzie da sie usiąść, lub do domu. Podczas pólu głowy czesto przytykały mi sie uszy i miałam spore zawroty głowy,a ciśnienie było w normie.
 
Nie wiem czy zadaję pytanie w odpowiednim dziale....?
Czy ZZO może wywołać atak migreny w trakcie lub zaraz po porodzie?
Bo leżąc niedawno 3 dni w Matce Polce właśnie coś takiego usłyszałam od ginekologa:confused:
I jestem ciekawa czy któraś z was czegoś takiego doświadczyła?

Tak to prawda, ja miałam bóle migrenowe po ZZO a właścieiw ZZO nasiliło częstość ataków. Jest to jedno z powikłań ZZO, dletego by tego uniknąć należy grzecznie leżeć 12-24h po ZZO na płasko i nie podnosić głowy
 
A czy migrena nie jest wskazaniem do cesarki? Spotkałam się z przypadkiem, gdzie znajoma miała atak migreny podczas porodu :( I wzięli ją na cesarkę. Nie wiem co u Was wywołuje migrenę, może taki właśnie długotrwały wysilek? Bo przy ataku migreny z porodu chyba nici ...
 
Do góry