reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

ojj...z dziewczynami tak to jest, prędzej czy później "kłótnia", ale w sumie pośmiałam się z tego, bo teraz wszystkie jesteśmy bardziej drażliwe, nie ma co się przejmować.

wiecie co tak mnie dzisiaj głowa bolała, że myślałam ze nie wytrzymam, to chyba od niskiego ciśnienia, długo się trzymałam, ale wieczorem juz nie dałam rady i łyknełam apap, ponoc można? tak mi sie wydaje, że taki straszny ból może byc bardziej szkodliwy dla maluszka niż sama tabletka
 
reklama
o
wiecie co tak mnie dzisiaj głowa bolała, że myślałam ze nie wytrzymam, to chyba od niskiego ciśnienia, długo się trzymałam, ale wieczorem juz nie dałam rady i łyknełam apap, ponoc można? tak mi sie wydaje, że taki straszny ból może byc bardziej szkodliwy dla maluszka niż sama tabletka

Apap tak, nawet dwie jednocześnie, by nie drażnić żołądka a pomóc sobie w 100%
 
Amol, paracetamol, herbatka, drzemka, nic nie pomoglo, przeszlo dopiero na drugi dzien... widocznie tak mialo byc, najwazniejsze ze dzisiaj nic nie boli.

A propos watku, to juz moja ostatnia wypowiedz w tej sprawie: zglaszajac zapytanie na glownym musialabym czekac niewiadomo ile az sie wszyscy wypowiedza to raz a dwa na poczatku nie trzeba bylo zglaszac takich p.i.e.r.d.o.l.e.k i wszystko bylo ok wiec nie rozumiem dlaczego teraz mialoby sie cos dziac.
Uwazam ze takiego typu watki mozna zakladac bez pytania i czekania na odpowiedz, a watki typu "polecam, sprzedam, kupie, a gdzie jest? a co wy na to? posmiejmy sie" itp itd to mozna faktycznie omowic.
Koniec w tym temacie.
 
MONONOKE nie trzeba było konsultowac bo nie było regulaminu i tylu dziewczyn jak Dziewczyny napisały wyżej.Pozatym nie naskoczyłam na Ciebie tylko zadałam proste pytanie.Jesli na przyszłosc będziesz zakładac wątki bez uzgodnienia z większoscią po prostu będą kasowane. Wszystkie jestesmy równe i powinnysmy o takich rzeczach decydowac wspólnie a dyskusja nie trwała tydzien tylko jeden dzien jak widac i mamy decyzje większosc o pozostawieniu wątku.

A z tymi malinami chodzi o to że sok czy herbate z lisci malin pije sie na wywołanie skurczy.I raz na jakis czas jedna czy dwie tabletki brzeciwbólowe krzywdy nie zrobią dziecku.
 
Ostatnia edycja:
Kochane moje - smutno trochę, ze same sobie humorek psujemy. Ja uwielbiam zaglądać tu na forum - bo tu takie ciepełko jest i tyle sympatii - jak jest ciężko - mozna naładować baterie... Mam nadzieje, że tak zostanie :tak:

Ja na przeziębienie - jak Koleżanki - mleko z miodem, sok z malin, na gorączkę - paracetamol, a na nogi postawił mnie syrop z cebuli. Można zrobic też z czosnku - ale to dla wytrzymałych ;-) Jak przypyliło - i tragedia była - i czosnek jadłam - byleby zapobiec antybiotykom. Wyleczyłam się - a naprawdę nie było ciekawie.
Na kaszel i duszności - ziołowe inhalacje - robiłam z dodatkiem szałwii - ale pić jej, kobietom w ciązy, absolutnie nie wolno.
Na ból głowy - niestety - mi pomaga tylko tabletka - paracetamol 500mg. Ostatnio kupiłam taki do rozpuszczania - tabletki musujące - i działa zdecydowanie szybciej... chociaż dla mnie najlepszy był ibuprom - niestety nie można :-(
 
Mononoke

Mnie ostatnio strasznie plecy bolą, nie powiem brzuch mam już bardzo duży, to pewnie i obciążenie dla kręgosłupa jest

Ja też mam już spory brzuszek ( ciekawe co bedę mówić w 9 miesiącu ) i też odczówam ból pleców szczególnie jak dużo chodzę. Mam tendencje do trzymania nóg wysoko jak siedzę przed tv a to podobno źle wpływa na kręgosłup.
 
A powiedzcie mi co robic jak krew leci z nosa? Tzn pekaja mi chyba jakies naczynka bo codziennie rano jak smarkam to mi krew leci, potem przestaje, czasami jeszcze wieczorem jest.. Nie ma tego duzo, nie leci jak woda tylko wlasnie jakby naczynko peklo ...
 
Mononoke - przeczytałam, ze włąśnie na tym etapie ciązy krwawienia z nosa się pojawiają - to przez hormony - pękają naczynka krwionośne. Należy nawilżać powietrze w sypialni - tylko tyle radzili
 
tak to chyba prawda, bo też o tym czytałam, straszny karat mam rano i faktycznie nie raz to aż mi naczynka jakies pękają, dziwne bo w ciągu dla już nie

dzisiaj coś migdałki czuję, mam nadzieję to minie
 
reklama
Mi tez zdarzają sie takie małe krwotoki, w pierwszej ciazy tez tak miałam. U mnie pojawiają sie rano. Tutaj znalazłam ciekawy link, dotyczący uzupełnienia diety

Krwawienia z nosa w ciąży - Specjalista radzi - Poradnik - ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie
 
Do góry