reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bole i skurcze w 16 tc

Ozdoba26

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Październik 2017
Postów
76
Miasto
Warszawa
Witam
Niemal od poczatku ciazy mam bole roznego rodzaju,leze od 7 tyg ze wzgledu na duzego krwiaka ktory stwierdzono_Obecnie jestem w 17 tc i mam skurcze i twardnienie brzuszka.Biore duphaston,nospe.magnez..bylam tydzien temu na IP ,tam lekarz stwierdzil ze z dzidziusiem ok,szyjka ma 4cm,nic na jego oko sie nie dzieje.Jednak ja caly czas mam te skurcze.Moj lekarz prowadzacy powiedzial ze to nie macica tylko jelita,mi jednak sie wydaje ze to macica,czuje je wyraznie na dole.Chciałabym bardzo zeby mnie podlaczono do ktg i wtedy by sie wszyscy przekonali ze to skurcze.A moze to naprawdę jelita albo nie wiem co..czy jest jakas szansa zeby mi zrobili te ktg? To bsdanie jest chyba tylko dla rodzacych,bo jak bylam na tej IP to nawet panie z ,,wielkimi" brzuszkami sie na nie nie dostaly:/
 
reklama
Ktg nie robi sie w tak wczesnej ciąży, ale nie jest tez tylko dla rodzacych. Jaka masz dawkę magnezu i jaki kupujesz? Najlepszy jest magne b6, żaden inny tak dobrze nie działa. Ja brałalm 3x2 tabletki, ale wiadomo musisz dawkę skonsultować z lekarzem. Skurcze tez możesz odczuwac, np. twardnienie brzucha ale dopóki z szyjką się nic nie dzieje to zazwyczaj nie ma powodu do zmartwień. I bardzo ważne żebyś miała lekarza któremu ufasz.
 
Możesz mieć jeszcze niedobór potasu - dobrze byłoby sprawdzić wszystkie elektrolity tzn. potas, sód, magnez i wapń . U niektórych nawet taka dawka magnezu nie wystarcza. Mi dopiero skurcze przeszły pod kroplówką a chyba nawet więcej magnezu brałam (potasu zresztą też ale to pod kontrolą kardiologa).
 
Nie zrobią Ci ktg. Koło 30 tyg robią dopiero
Mi najwcześniej robili w 25 tyg ale jednorazowo.
Jako magnez bierzesz ?
Jeśli ufasz lekarzowi bierzesz leki szyjka długa to myślę że nie masz się co martwić jak te skurcze wyglądają? Możesz opisać ten ból?
 
Nie zrobią Ci ktg. Koło 30 tyg robią dopiero
Mi najwcześniej robili w 25 tyg ale jednorazowo.
Jako magnez bierzesz ?
Jeśli ufasz lekarzowi bierzesz leki szyjka długa to myślę że nie masz się co martwić jak te skurcze wyglądają? Możesz opisać ten ból?
Biore magne b6...a skurcze roznie,czasem dopiero np na wieczor a czasem caly dzien,co pare minut,napina mi sie srodkowa cześć podbrzusza,pare sekund i puszcza...czasem dodatkowo czuje dziwne parcie,jakby mi cos wypychalo
 
Jakbym czytała swoja historię :) miałam dosłownie tak samo jak ty twardnienia od około 16 tygodnia. Mimo to szyjka do końca miała 4 cm. Urodziłam w 41 tygodniu przez cesarskie cięcie bo szyjki nic nie chciało ruszyć....
 
Jakbym czytała swoja historię :) miałam dosłownie tak samo jak ty twardnienia od około 16 tygodnia. Mimo to szyjka do końca miała 4 cm. Urodziłam w 41 tygodniu przez cesarskie cięcie bo szyjki nic nie chciało ruszyć....
To dalas mi nadzieje,ze moze jakos uda sie dotrzymać,a miałaś tak juz do konca ciazy?
 
To dalas mi nadzieje,ze moze jakos uda sie dotrzymać,a miałaś tak juz do konca ciazy?
Tak do końca :) dbałam o siebie brałam leki i wszystko bylo dobrze ;) szyjka stalowa mimo twardnień teraz wiem że niepotrzebnie panikowałam. Badaj się wypoczywaj bierz leki i wszystko będzie ok i nie czytaj za dużo na Internecie
 
reklama
KTG jest badaniem stosowanym sporadycznie po 25 tyg ciąży. Głównie służy do obserwacji dobrostanu płodu w okresie okołoporodowym.

Zakładam, że jesteś pod opieką lekarza w związku z krwiakiem i przepisanymi lekami. Najlepiej będzie poinformować go na najbliższej wizycie o swoich odczuciach. W sytuacji, gdy coś wyjątkowo Cię niepokoi możesz udać się na IP.

Subiektywne odczucia jakie opisujesz mogą być skurczami Braxtona - Hicksa, które bywają niezauważalne a czasami mamy odczuwają je całkiem wyraźne. Słabsze lub silniejsze występować mogą przez cały okres ciąży. Po skurczach Braxtona-Hicksa pojawić się mogą silniejsze i rzadsze skurcze Alvareza. Zazwyczaj mamy je wyraźnie odczuwają i kojarzą z tzw. skurczami przepowiadającymi.
 
Do góry