reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bóle kości , stawów, kolan, mięsni w nocy u 5-latka

dla moich synów też nóżki bolą ale jak jest zmiana pogody albo jak nabiegają się po podwórku ale też słyszałam że jak rosną to też bolą nóżki
 
reklama
Mój maluch skończył 4 lata i kilka razy wybudził się w nocy z płaczem, że bolą go nogi - stopy i pod kolanami...najpierw wydawało mi się, że to dlatego ze dużo biegał i dużo chodzi na bosaka ( ma krzywo plaskostopie i ortopeda kazał biegać na bosaka po mieszkaniu...) ale teraz widzę, że bede musiała sie temu przyjżeć bliżej i z pewnością przyjde do pediatry po skierowanie na badania...dziękuje innym mamom za ten wątek ;)
 
Witam mam trójke dzieci w tym dwójkę nastolatków które przechodziły te bóle bardzo dotkliwie a ja wtedy byłam bardzo przeczulona na ich punkcie. nie będe się rozpisywac dlaczego bo to bardzo długa historia ale była związana z choroba mojego męża (rak)dlatego latałam jak nawiedzona po lekarzach.Teraz patrzę na to z boku i ze spokojem.Doktor w takich przypadkach zalecił duzo kisielków ,ogólnie żelatynka ,galaretki nawet te w słodyczach a w gdy ból nastapił w nocy i nie dał spać dziecku podac syrop przeciwgorączkowy.U mnie pomogło :-)i ze spokojem patrzę na najmłodszego bo wiem jak mu pomóc
 
witam ciesze się że znalazłam ten wątek bo znam ten problem , ale czytani muszę teraz odłożyć na później bo moja pierdołka teraz strasznie mi przeszkadza
 
Niestety, ale niektóre dzieci przechodzą dość ciężko wzrost kośćca, bo zazwyczaj w młodym wieku takie bóle sa właśnie ze wzrostem związane. Można jednak temu jakoś przeciwdziałać, załagodzić te objawy. Dobra jest immulina - lek można kupić za niewielkie pieniądze w każdej aptece, jest bezpieczny dla zdrowia, więc nikomu na pewno nie zaszkodzi. Jest nawet wersja dla dzieci w syropie, fajnie smakuje, dzieciaki na pewno będą ją chętnie piły:)
 
Witam!
Okazuje się że nie jestem sama z lękami o ból nóżek dziecka. Moja mała szczególnie po sporym wysiłku podczas dnia budzi się w nocy i prosi by ją masować. Była taki moment że strasznie płakała w nocy i tylko lek przeciwbólowy pomagał. Z racji na występującą chorobę u mnie w rodzinie ( rak) mam lekkiego pietra. Wykonałam już badanie krwi, zrobiłam poziom wapna w kościach...no cóż strzeżonego Pan Bóg strzeże.:tak:
Stosuje dodatkowo maść z arniki kupioną w aptece i nawet jeśli sama nie pomaga to lepiej się masuje nóżki!:tak:
Pozdrawiam!
 
Słuchajcie, ale tak naprawdę to nic strasznego, bo dzieciaki rosną i od tego właśnie te bóle występują. Najlepiej mieć tak jak tutaj koleżanka wyżej wspomniała jakieś maści, żeby w razie czego móc dziecko posmarować.
 
Witam

Jestem mamą 4-latka ale na szczęście mój synek nie ma na razie tego typu problemów. Natomiast ja będąc mniej więcej w wieku dzieci o których Panie piszą, miałam podobne bóle. Pamiętam to doskonale, ponieważ były nie do opanowania. Pojawiały się zarówno w dzień jak i wieczorem, w nogach poniżej ud i w najcześciej w przedramieniach. Pisze dlatego żeby Panie wiedziały jakiego rodzaju jest to ból. Trudno go zlokalizować, dlatego kiedy dziecko mówi, że boli je ręka czy noga to tak faktycznie jest. Na wskazanym odcinku np. od kolana w dół boli cała noga. Jest to ból tępy, ciągły i trudno określić miejsce jego powstania, tak jakby nie było konkretnego jego ogniska. Jeżeli dzieci były przebadane pod kątem innych schorzeń i te badania niczego niepokojącego nie wykazały, to zalecałabym ciepłe okłady w bolące miejsca (na całej ich długości), wystarczy zwykły termofor. Prosze mi wierzyć, że to pomaga. Prawdowpodobnie nie leczy źródła bólu ale napewno pozwala dziecku spokojnie zasnąć. U mnie podobne dolegliwości powtarzały się jeszcze na początku szkoły podstawowej ale w mniejszym natężeniu i sporadycznie w liceum. Potem samoistnie zniknęły.
 
reklama
ja wznawiam temat
i niestety jestem bardziej niz pewna ze sa to bole alergiczne
u nas nie tycza sie alergi pokarmowej tylko alergi na leki

corka 2 dni temu miala podane znieczulenie do usuniecia zabka i w pierwsza noc pojawil sie bol w udzie, dzisiejsza noc tez nie byla fajna bo zaatakowalo kolano
i jakos wirzyc mi sie nie chce ze to bol wzrostowy kiedy dziecko nie umie wstac i isc samo do łazienki....
 
Do góry