reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle kręgosłupa na początku ciąży

S

Szka

Gość
Witam, jednym z pierwszych objawów ciąży to bol kręgosłupa. Chciałam zapytać kobiet które taki bol miały. Jakbyście opisały ten ból? Czy kość ogonowa boli?
Pozdrawiam
 
reklama
Tak, z tego co pamietam to
czesc ledzwiowa. Ciekawostwa jest to, ze chwycilo przy pracach ogrodowych i myslalam, ze od tego. Po killku godzlnach jak reka odjal... Po paru tygodniach dopiero to powiazalam bo nie mialam pojecia, ze cos takiego istnieje. Pamietam jako okropny bol.
 
Tak, z tego co pamietam to
czesc ledzwiowa. Ciekawostwa jest to, ze chwycilo przy pracach ogrodowych i myslalam, ze od tego. Po killku godzlnach jak reka odjal... Po paru tygodniach dopiero to powiazalam bo nie mialam pojecia, ze cos takiego istnieje. Pamietam jako okropny bol.
dziekuje za odpowiedź. A czy w konkretnej pozycji nasilał się bol? Np przy siedzeniu?
 
Z tgo co pamietam to polozylam sie na sofce na tv , oblozylam poduszkami i po paru godzinach jak wstalam to bolu nie bylo. Nigdy tak nie mialam, zeby tak szybko minelo, myslalam, ze mnie przewialo. To bylo juz okolo 5 dni po zaplodnieniu juz. A jak u Ciebie? Powodzenia!!
 
Z tgo co pamietam to polozylam sie na sofce na tv , oblozylam poduszkami i po paru godzinach jak wstalam to bolu nie bylo. Nigdy tak nie mialam, zeby tak szybko minelo, myslalam, ze mnie przewialo. To bylo juz okolo 5 dni po zaplodnieniu juz. A jak u Ciebie? Powodzenia!!
okres spóźnia się kilka dni, bol przy siedzeniu masakra, jak do poniedziałku nie przyjdzie okres to zrobię betę
 
Moja kobieta również borykała się z bólami kręgosłupa praktycznie całą ciąże kombinowaliśmy z maściami , masażami i innymi domowymi sposobami na złagodzenie. Proponujemy od siebie maści rozgrzewające i twardy materac. Powodzenia i życzymy dużo zdrowia.
 
Ja miałam okropne bóle kręgosłupa przez obie ciaze. Od 7 tygodnia w zwyz.
Do samego końca. Aż do poziomu rwy kulszowej.
Wytlumaczono mnie to tak, ze rozwijający się płód plus hormony powodują przemieszczanie się różnych tkanek, ścięgien i mięśni a te w niektorych przypadkach zaczynaja uciskać na nerwy. I może być tak, ze to cholernie boli. Ja wyłam ale twardo nie brałam przeciwbólowych.
Po ciążach przechodziło jak ręka odjął.
 
Mnie od początku ciąży męczyła rwa kulszowa, najpierw był ból jajnika od samej owulacji a chwilę później doszedł ucisk z prawej strony lędźwi, przed 20 TC już nie umiałam pracować, siedzieć na ziemi, wychodzić z wanny czy ubierać spodni bez bólu przy podnoszeniu nogi. Pierwsza ciąża bez żadnych dolegliwości a w drugiej chodziłam nieraz jak staruszka powoli kulejąca.
 
reklama
Mnie od początku ciąży męczyła rwa kulszowa, najpierw był ból jajnika od samej owulacji a chwilę później doszedł ucisk z prawej strony lędźwi, przed 20 TC już nie umiałam pracować, siedzieć na ziemi, wychodzić z wanny czy ubierać spodni bez bólu przy podnoszeniu nogi. Pierwsza ciąża bez żadnych dolegliwości a w drugiej chodziłam nieraz jak staruszka powoli kulejąca.

Ja podobnie.
Pierwsza ciąże jeszcze jakos zniosłam. Ból był ale człowiek jeszcze miał cierpliwość.
Druga ciąża to były już czyste tortury. Płakałam z bolu.
 
Do góry