reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle kręgosłupa

Zaskoczona (?)

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Październik 2009
Postów
50
Hej Dziewczyny:)

Mam problem i mam nadzieje, że któraś z Was mi pomoże:)
Jestem w 3 miesiący ciąży i od czasy do czasu boli mnie kręgosłup na dole..nie wiem czy to nerki czy korzonki..czytałam ze kregosłup nie powinien boleć w tak wczesnej ciąży..Może któraś z Was miała podobny problem i co nie co mi powie:)

Pozdrawiam:)
 
reklama
Witaj, ja Ci powiem tak: przez całą ciąże mam praktycznie bóle kręgosłupa a u dołu zaczęłam miewac gdzieś kolo 5-6 miesiąca słyszałam że to ból zwiazany z tym że brzuszek w tych miesiącach jest juz dość dużym obciążeniem dla kręgosłupa i dlatego boli.. Ale w 3 miesiącu to niewiem z czego może być.. proponuje masaże i ciepłe kąpiele( nie gorące) a jak to nie pomoże to może poradz sie lekarza.:-)
Pozdrawiam
 
Mnie bolało podobnie w I trymestrze, tyle że mnie bolała kość ogonowa. Za jakiś czas mi przeszło. Próbowałam się z internetu dowiedzieć, co to takiego jest, ale tylko się niepotrzebnie wystraszyłam, bo przeczytałam na akimś forum, że przez takie bóle obumiera zarodek. No cóż, jestem uż w III trymestrze i mój dzidizuś ma się dobrze. Jak spytałam siostry, to ona powiedziała, że to musi boleć, że wsyzstko się przygotowuje to ciężaru. Zmienia się wszystko, tak jak odczuwa się bóle w podbrzuszu.
 
Witam
Zaskoczona 3 miesiąc ciąży też może wpływać na kręgosłup oczywiście im większy brzuch tym jest ciężej, jeśli dodatkowo spędzasz sporo siedząc np. w pracy czy przed komputerem to mięśnie w obrębie odcinka lędźwiowego są nadwyrężone i bolą. Jeśli twoja ciąża przebiega bez problemów (czego życzę) to może pomyśl o jodze dla ciężarnych - z doświadczenia potwierdzam że jest super albo basen pływanie relaksuje i nie obciąża organizmu.
 
Ja również naczytałam się różnych informalcja na ten temat i one wcale mnie nie uspokoily..a wrecz odwrotnie..
Wszystko wychodzi na to ze sa to korzonki bo az noga mi cierpnie i caly czas mnie boli..z drugiej strony zastanawiam sie czy to moze byc spowodowane rozszerzaniem sie bioder? bo brzuszka jeszcze wcale nie widac wiec obciazenia nie ma..
Dzwonilam do swojego lekarza prowadzacego i powiedzial ze moze byc to rowniez spowodowane zlym krazeniem ..jednak zdaje sobie sprawe ze jestem ograniczona jesli chodzi o srodki farmakologiczne...ale co jeszcze powiedzial..ze jesli chce byc pewna ze ciaza nie jest zagrozona to zaprasza do gabinetu aby potwierdzic jaki jest stan ciąży..
I chyba wybiore sie do Niego we wtorek bo jestem niezle wystraszona po raz kolejny..:(
 
To nie nerki ani nie korzonki.To czesty bol w pierwszych tygodniach z reszta w moim przypadku prawie cala ciaze a jestm juz w 34 tyg.Nie bagatelizowac tych bolow bo moga swiadczyc o poronieniu.
W moim wypadku sugerowaloby to fakt, ze poprostu musialo bolec.Taki bol czesto towarzyszyl i podczas miesiaczek,.
 
Nie bagatelizowac tych bolow bo moga swiadczyc o poronieniu.
????.... Pierwsze slysze!
Mnie tez bolalo od poczatku ale mi gin mowil ze to po prostu hormony tak dzialaja na moj kregoslup, tak samo bylo np. jak dostalam strasznej biegunki i wymiotow w 6 mc - okazalo sie po badaniach ze to tak moj organizm zareagowal na zmieniony zakres hormonow....
organizm kazdej z nas jest inny, moze byc u ciebie tak jak u mnie - hormony :)... Oczywiscie mozesz to skonsultowac z ginem, ale watpie by swiadczylo to czysto o poronieniu....
Co innego jak ten bol promieniuje z podbrzusza...

rowniez moge ci polecic basen - bomba pomaga :).... mi zdne masaze nie pomagaly, albo wanna i ciepla woda albo basen.... :)
 
Ostatnia edycja:
Ból nie promieniuje z podbrzusza..jednak z kregoslupa promieniuje az na noge..dzwonilam do gina powiedzial ze to moze swiadczyc o zlym krazeniu i powinnam sie cieplej ubierac..mysle ze gdyby Jego jako lekarza te objawy nie pokoily kazal by natychmiast przyjsc..Jednak sama dla siebie i dziecka pojde w czwartek jesli bol ten nie ustapi:)
 
Ból nie promieniuje z podbrzusza..jednak z kregoslupa promieniuje az na noge..dzwonilam do gina powiedzial ze to moze swiadczyc o zlym krazeniu i powinnam sie cieplej ubierac..mysle ze gdyby Jego jako lekarza te objawy nie pokoily kazal by natychmiast przyjsc..Jednak sama dla siebie i dziecka pojde w czwartek jesli bol ten nie ustapi:)
no jasne kochana, przejsc sie nie zaszkodzi :)...
ja mialam tylko tak na lewa noge, utykalam masakrycznie i czasami dalej tak mam, a dzidzius mega zdrowy i super ruchliwy :)...
trzymam kciuki by ci przeszlo.... ;-)
 
reklama
Hej! ja zaczelam miewac bole kregoslupa od okolo 5 miesiaca ciazy, bol byl nie do zniesienia, promieniowal na udo i nie pozwalal wysiedziec w miejscu dluzej niz 15 minut. Poniewaz wszystko zaczelo sie od bolu na wysokosci nerek, myslalam ze to cos z moczem, zapalenie pecherza albo kamienie, badania jednak nic nie wykazaly. Mecze sie dalej i lekarze podejrzewaja rwe kulszowa. Jezeli to prawda, to moge sie pozegnac z chodzeniem i siedzeniem w pozniejszych miesiacach ciazy.... no ale warto cierpiec. Dzis zaczelam 24 tydzien. Jeszcze troche...
 
Do góry