reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bole nozek

Dołączył(a)
2 Luty 2007
Postów
11
witam mam problem z moim 4 letnim synkiem od kilku tygodni co jakis czas budzi sie w nocy z placzem ze bola go nogi ,poczatkowo myslalam ze moze to zmiana pogody ,moze jakis upadek bo to dosc energiczne dziecko ale ostatnio jakby sie to nasililo mam zamiar wybrac sie do pediatry ale mam nadzieje ze to zadne paskudne chorobsko moze ktoras z mam na forum ,miala podobny problem z dzieckiem ?moze to jakies bole kosci wzrostowe?
 
reklama
Najlepiej idź do pediatry. Ja miałam taką przypadłość od dzieciństwa, jeszcze teraz czasem zdarzami się, że ból powraca, ale teraz bardzo rzadko. Nogi bolały mnie zawsze od kolan do koniuszków palców, nigdy wyżej. Lekarz powiedział mamie po licznych badaniach w różnych kierunkach, że rosną mi i dlatego mnei bolą. Dla mnie to nie było pociechą, bo czasem strasznie mocno bolało i kończyło się na lekach przeciwbólowych, nawet w wieku nastolatki- kiedy chyba to się nasiliło. Nasilało się, gdy zziębły mi nogi, zawiało chłodem po nogach, zbyt szybko chodziłam lub biegałam- wtedy mogłam jak z zegarkiem w ręku czekać na pojawienie się bólu. Teraz bolą mnie kilka razy w roku, ale bez tabletki ani rusz. Próbowałam stosować masaże i maści przeciwbólowe lub wygrzewające, ale efekt był marny. Na chwilę przestawało, a za chwilę bolało od nowa. Tak to wyglądało u mnie.
Ale z drugiej strony może twój synek po prostu jest bardzo zmęczony i dlatego go bolą nogi......... Mój jak się zmęczy to boli go, dla odmiany brzuch.
 
Moja córcia ma 5 lat i bóle nóg zdążają się od jakiegoś roku. Mają miejsce co jakieś 2,3 miesiące i z tego co twierdzi pediatra są związane ze wzrostem. Ja jako dziecko tez je miałam i z tego co pamiętam to nic przyjemnego. Ale muszę stwierdzić, że mała rośnie na potęgę, ubrania z września już są niedobre.
 
dzieki za odpowiedz dopediatry jestem umowiona na wtorek imam nadzieje ze to nic powaznego ja jak bylam mala tez bolaly mnie nogi i mowiono ze zbyt szybko rosne zobaczymy -czesc
 
Jaolusiu, moim zdaniem da to typowe bole wzrostowe. I ja i moj brat przez to przechodzilismy. Jesli bol nie jest zwiazany z wychlodzeniem organizmu, zmiana pogody, jakims wiekszym zmeczeniem, to zapewne jest wlasnie to.
Dzieje sie tak dlatego, ze baaaardzo szybko rosna kosci. Miesnie na nadarzaja i sa w bolesny sposob rozciagane przez te dluzsze od nich kosci. Jak tylko skok wzrostowy sie konczy i miesnie nadganiaja, problem znika. Niestety wraca zazwyczaj wraz z kolejnym okresem intensywnego rosniecia ;-(
No i czesciej te przeypadlosc maja dzieci, ktore beda wysokie (u nich te kosci rosna przeciez wiecej)..
Ale sprawe oczywiscie najlepiej skonsultuj.
 
dzieki zaodpowiedz czlowiek sie czasem troche martwi bo naczyta sie albo naslucha roznych takich i potem sie tylko martwi a zwlaszcza jak chodzi o wlasne dziecko to pewnie przewrazliwienie.pozdrawiam
 
Mojej znajomej córkie bolały nóżki .Udała sie z nią na badania i okazało się ,że to najprawdopodobniej osteoporoza .
 
Moja 4-latka ma również takie bóle. Najpierw myslalam ze od zimna lub ze za duzo chodzi. Ale to sa po prostu bole wzrostowe. Jest taka fajna stronka, gdzie pisza miedzy innymi na ten temat. Jak znajde adres to wrzuce tu link. Takie bole moga potrwac do 8 roku zycia. Dodam jeszcze,ze Julia nie jest wysoka dziewczynka jak na swoj wiek, a do tego mam problem ze spodniami (104 za duze, 98 za male).
 
reklama

Podobne tematy

Do góry