reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle piersi

Dołączył(a)
1 Kwiecień 2009
Postów
2
Od 7 tygodnia ciąży miałam okropnie obolałe piersi.Teraz jestem w 14 tc i piersi już mnie nie bolą i prawdę mówiąc jestem przerażona czy wszystko z moim dzidziusiem jest w porządku. Wizytę u gina mam w następnym tygodniu więc nie wiem czy panikuję czy może się tak zdarzyć z bólem piersi, że nagle ustępuje. Myślałam, że piersi przygotowują się do nowej roli i tak będzie do końca ciąży. Teraz nawet śpię na brzuchu bez problemu (ciąża jest jeszcze prawie nie widoczna). Mdłości też mi przeszły i czuję się zupełnie jak nie w ciąży bo tak zupełnie normalnie. Czy ja naprawdę panikuję?
 
reklama
To jest normalne zjawisko ale rozumiem Twoje obawy. Teraz piersi przestały mnie boleć w 10-11 tygodniu i ponownie zaczęły boleć całkiem niedawno. Ja się bardzo martwiłam, bo miałam na początku krwawienia i jak przestały mnie piersi boleć to oczywiście wkręcałam sobie, że z dzieckiem jest coś nie tak. Ale lekarz rozwiał moje obawy. Naprawdę to jest normalne.
 
hej moze tu mi cos podpowiecie. Od poczatku lutego bola mnie piersi po bokach przy dotyku. Na poczatku myslalam ze moze jestem w ciazy ale ja juz mialam 2 miesiaczki wiec to nie mozliwe. Dlaczego moga mnie bolec? troche sie martwie :(
 
Jeśli całkowicie wykluczasz że nie jesteś w ciąży (chociaż pewnie wiesz, że w ciąży przez 2-3 miesiące mogą zdarzać się krwawienia) to przyczyną bólu piersi może być np. podwyższony poziom prolaktyny. Warto pójść do lekarza i zrobić badania hormonalne.
 
hej moze tu mi cos podpowiecie. Od poczatku lutego bola mnie piersi po bokach przy dotyku. Na poczatku myslalam ze moze jestem w ciazy ale ja juz mialam 2 miesiaczki wiec to nie mozliwe. Dlaczego moga mnie bolec? troche sie martwie :(

Przyczyn bolu piersi moze byc masa, niektore bola przed okresem, niektore w trakcie, z pewnoscia bola na poczatku ciazy. Jesli nie jestes w ciazy a bol jest silny, koniecznie wybierz sie do lekarza i popros skierowanie na usg. Zawsze warto sprawdzic czy wszystko ok. Mnie piersi nie bolaly wczesniej, badanie lekarskie mialam kilka razy ni lekarze nie zauwazyli nic niepokojacego, a jak sobie zrobilam usg okazalo sie ze mam wlokniaka piersi. Nic groznego, o ile sie badania regularnie robi, a jednak jest... Teraz jestem w ciazy i piersi bola czasem, nie mozna ich dotknac takie delikatne.
Pozdrawiam.
Mama nazieje, ze wszystko bedzie ok, nie martw sie ale tez nie lekcewaz objawow.
 
a ja obecnie zaczęłam 10tc -wg OM a wg usg gdzieś 8
25marca wg usg wiek był 6,6 więc dzidziaj zaczynam 8 ;-)
i piersi zaczęły boleć mnie dość szybko,bo 4 dni po owulacji,ale jestem też po poronieniu i zabiegu :-(
w poprzedniej ciąży ból piersi pojawił się w dniu spodziewanej @

ale na początku obecnej ciąży piersi bolały znacznie bardziej niż obecnie,teraz ból skupił się na brodawkach i od strony pach bardziej.Czasami jest tak,że znacznie większy ból jest gdy ściągam stanik :szok: a tak to czasami jakieś kłucia,szarpnięcia itp ;-)
Więc jak widać różne ciąże,rózne dolegliwości i różne nasilenia
 
dziewczyny a jak radzicie sobie z tym bólem?
ja mam straszny ból po bokach piersi i strasznie widac mi żyły, normalnie mam zielone szlaczki. nie moge ściągać stanika bo jak są "na luzie" to tak ciągną i rwą że masakra. czasemnie moge ich w ogóle dotknąć.
brodawki nie bolą mnie w ogóle.
 
Witajcie :) jestem w 7 tyg ciąży od samego początku bolały mnie piersi jednak od jakiegoś czasu bolą ale coraz mniej . Nie jest to bardzo uciążliwy ból czasami myśle że wcale mnie nie bolą. Pewnie panikuje ale rok temu miałam poronienie i strasznie sie boje ze znów może być cos nie tak.Mieszkam w Londynie na szczeście za tydzien lece do Polski gdzie jestem umowiona z moim ginekologiem . Prosze napiszcie jak u Was to jest.dziekuje
 
Naprawdę nie masz powodów do zmartwień! Mnie bolały tylko kilka tygodni a potem miałam spokój. I z dzidzią było wszystko ok.
 
reklama
Dziekuje serdecznie za odpowiedz :) troszeczke sobie poczytałam i powiem szczerze że czuje sie duzo lepiej :) Trzymajcie sie cieplutko :-)
 
Do góry