reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle podbrzusza jak na okres w 32tc

reklama
Na pewno już bobaskowi trochę ciasno ;) najważniejsze, że rośnie i nie spieszy się ;) jakąś wizyte kontrolną miałaś? :) mi czasami brzuch się trochę napina.. i kręgosłup boli ale to pewnie dlatego, że mała uciska - musiała się gdzieś niedaleko wpasować bo brzuszek mam malutki :unsure: :laugh2:
 
Na pewno już bobaskowi trochę ciasno ;) najważniejsze, że rośnie i nie spieszy się ;) jakąś wizyte kontrolną miałaś? :) mi czasami brzuch się trochę napina.. i kręgosłup boli ale to pewnie dlatego, że mała uciska - musiała się gdzieś niedaleko wpasować bo brzuszek mam malutki :unsure: :laugh2:
Wizytę miałam 5 sierpnia i rozwarcie stanęło, z maluchem ok, mam zlecone leżenie, byle do 23.08:)
 
Wizytę miałam 5 sierpnia i rozwarcie stanęło, z maluchem ok, mam zlecone leżenie, byle do 23.08:)
No to pięknie :) szybko zleci :) ja już nie mam zalecenia ciągłego leżenia ale i tak staram się jak najwięcej oszczędzać..chociaż ciężko przy syndromie wicia gniazda ;) Trochę mnie dziwi, że jesteśmy w tym samym czasie, a zdjęli mi przymus leżenia..:oops:
 
No to pięknie :) szybko zleci :) ja już nie mam zalecenia ciągłego leżenia ale i tak staram się jak najwięcej oszczędzać..chociaż ciężko przy syndromie wicia gniazda ;) Trochę mnie dziwi, że jesteśmy w tym samym czasie, a zdjęli mi przymus leżenia..:oops:
Mój lekarz jest bardzo zapobiegawczy i ducha na zimne, mówił że normalnie mógłby mi pozwolić robić wszystko bo to że się leży nie jest nigdzie udowodnione że to pomoże i zapobiegnie porodowi przedwczesnemu ale jeszcze 20lat temu leżenie było praktykowane i on uważa że coś w tym jest, bo na chłopski rozum jak siedzisz i chodzisz to grawitacja tak działa że to napiera na szyjke a jak leżysz to nie aż tak, ja wolę lezec żeby potem nie płuc sobie brodę, bo dziecko wazniejsze:)
 
No to moja lekarka mówiła tak samo..i jeszcze kazała podsuwać pod tyłek płaską poduszkę.. A ty w ciąży dostałaś sterydy na rozwój płuc u maleństwa?
 
No to moja lekarka mówiła tak samo..i jeszcze kazała podsuwać pod tyłek płaską poduszkę.. A ty w ciąży dostałaś sterydy na rozwój płuc u maleństwa?
Tak dali mi w 32tc, i luteine biorę od 30tc i to wszystko, żadnej nospy ani żadnych tabletek nie jadłam przez całą ciąże, tylko kwas i magnez
 
Tak dali mi w 32tc, i luteine biorę od 30tc i to wszystko, żadnej nospy ani żadnych tabletek nie jadłam przez całą ciąże, tylko kwas i magnez
Hmm no ja steryd dostałam w 26tc bo się bała, że urodzę przed 32tc.. na magnezie i luteinie jestem od 20tc + Duphaston od 26tc. Może dlatego, że dostałam tak wcześnie ten steryd teraz jest spokojniejsza.. i po tak długim czasie leżenia pozwala na stopniowe ruszanie się.. szczerze sama nie wyobrażam sobie teraz porodu po tylu tygodniach leżenia :o
 
reklama
Hmm no ja steryd dostałam w 26tc bo się bała, że urodzę przed 32tc.. na magnezie i luteinie jestem od 20tc + Duphaston od 26tc. Może dlatego, że dostałam tak wcześnie ten steryd teraz jest spokojniejsza.. i po tak długim czasie leżenia pozwala na stopniowe ruszanie się.. szczerze sama nie wyobrażam sobie teraz porodu po tylu tygodniach leżenia :o
Mi się szyjka zaczela skracac od 30tc a rozwierac od 32tc dlatego może mniej leków dostałam, za to 11dni w szpitalu na obserwacji leżałam, mi się tylko marzy skończyć pełny 37tc a potem niech się dzieje co chce:)
 
Do góry