reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle podbrzusza w 21 tygodniu

Dołączył(a)
9 Marzec 2018
Postów
5
Hej dziewczyny, piszę tutaj, żeby się dowiedzieć czy jestem jakimś wyjątkowym egzemplarzem na tym świecie, czy któraś z Was miała podobnie ;) Otóż od samego początku ciąży więcej brzuch mnie pobolewał niż nie pobolewał, dlatego też ginekolog w 12 tygodniu zalecił mi stosowanie luteiny, żeby się nic nie zadziało z szyjką, a przy większych bólach brzucha miałam stosować nospę.

Unikałam tej nospy jak ognia, bo wiadomo, bałam się, że mogę tym zaszkodzić maluszkowi. Ale gdzieś od półtora tygodnia męczą mnie takie bóle brzucha, że ta nospa była jedynym wyjściem, a jedyne na co jestem w stanie robić to leżeć. Wyczytałam, że na takie skórczo-bóle pomaga magnez, zaczęłam brać (żeby unikać nospy), brałam 3 dni po 3x1 tabletka i bóle się zmniejszyły, można powiedzieć, że nawet zniknęły. W tym tygodniu miałam usg 4d, bo chcieliśmy z mężem popodglądać malucha, ale już przy okazji poprosiłam lekarza który je wykonywał czy może mnie zbadać bo strasznie mnie te bole niepokoiły.

Szyjka idealnie - 35mm, ale maluch ułożył się BARDZO nisko, przez co naciska mi na samo podbrzusze dlatego ja odczuwam taki dyskomfort. Zalecił mi branie asparginu zamiast magnezu. Miałam też w tym samym tyg wizytę u swojego lekarza prowadzącego i on też NIE WIDZI nic, co miałoby zagrażać maluchowi albo mnie. Szyjka ma długość idealną, nie otwiera się, ale bobas jest nisko. Czy któraś z Was miała podobnie?

Z kimkolwiek nie rozmawiam to wszyscy robią wielkie oczy, że jak to tak może mnie brzuch boleć a dwóch lekarzy twierdzi, że taka moja uroda. Aha, jeszcze dodam, że mam wrażenie, że ten aspargin pomaga mi mniej niż zwykły magnez MacVitB6.
 
reklama
Hej dziewczyny, piszę tutaj, żeby się dowiedzieć czy jestem jakimś wyjątkowym egzemplarzem na tym świecie, czy któraś z Was miała podobnie ;) Otóż od samego początku ciąży więcej brzuch mnie pobolewał niż nie pobolewał, dlatego też ginekolog w 12 tygodniu zalecił mi stosowanie luteiny, żeby się nic nie zadziało z szyjką, a przy większych bólach brzucha miałam stosować nospę. Unikałam tej nospy jak ognia, bo wiadomo, bałam się, że mogę tym zaszkodzić maluszkowi. Ale gdzieś od półtora tygodnia męczą mnie takie bóle brzucha, że ta nospa była jedynym wyjściem, a jedyne na co jestem w stanie robić to leżeć. Wyczytałam, że na takie skórczo-bóle pomaga magnez, zaczęłam brać (żeby unikać nospy), brałam 3 dni po 3x1 tabletka i bóle się zmniejszyły, można powiedzieć, że nawet zniknęły. W tym tygodniu miałam usg 4d, bo chcieliśmy z mężem popodglądać malucha, ale już przy okazji poprosiłam lekarza który je wykonywał czy może mnie zbadać bo strasznie mnie te bole niepokoiły. Szyjka idealnie - 35mm, ale maluch ułożył się BARDZO nisko, przez co naciska mi na samo podbrzusze dlatego ja odczuwam taki dyskomfort. Zalecił mi branie asparginu zamiast magnezu. Miałam też w tym samym tyg wizytę u swojego lekarza prowadzącego i on też NIE WIDZI nic, co miałoby zagrażać maluchowi albo mnie. Szyjka ma długość idealną, nie otwiera się, ale bobas jest nisko. Czy któraś z Was miała podobnie? Z kimkolwiek nie rozmawiam to wszyscy robią wielkie oczy, że jak to tak może mnie brzuch boleć a dwóch lekarzy twierdzi, że taka moja uroda. Aha, jeszcze dodam, że mam wrażenie, że ten aspargin pomaga mi mniej niż zwykły magnez MacVitB6.

Mnie potrafiło zgiąć w pół z bólu, lekarz twierdził że to więzadła a i fakt że mały od początku leżał główką w dół i mnie uciskał. W razie mocnego bólu brałam busco.pan bo na no spę mam uczulenie. Magnez mi nie pomagał niestety. Bóle były spowodowane również tym że jestem bardzo szczupła także dla mnie to normalne
Od 31 tc rozwarcie na opuszek, mały urodzony w 40 tc
 
Jeżeli dwóch lekarzy twierdzi, że nic poważnego się nie dzieje i z szyjką jest wszystko ok, to myślę, że powinnaś zaufać lekarzom :) Stresy nie są dobre dla maluszka :)
 
Hej jesli nic z szyjka sie nie dzieje nie ma plamien to to normalny objaw.
Macica rosnie . ona ma kilka gram przed ciaza a do porodu kilo.
Ja miala czasem takie bóle jak na okres ze spać nie mogłam w nocy.
Lekarz badal mowil ze szczuple osoby moga czuc to bardziej.
Aspargin jest o dupe rozbic.
Mialam kilka magnezow i jedyny po którym mialam spokoj to bym Magne b6 rewelacja polecają właśnie kobieta w ciazy.
Bralam 4 dziennie :-)
Kup sobie rewelka :)
 
Hej jesli nic z szyjka sie nie dzieje nie ma plamien to to normalny objaw.
Macica rosnie . ona ma kilka gram przed ciaza a do porodu kilo.
Ja miala czasem takie bóle jak na okres ze spać nie mogłam w nocy.
Lekarz badal mowil ze szczuple osoby moga czuc to bardziej.
Aspargin jest o dupe rozbic.
Mialam kilka magnezow i jedyny po którym mialam spokoj to bym Magne b6 rewelacja polecają właśnie kobieta w ciazy.
Bralam 4 dziennie :-)
Kup sobie rewelka :)

Też mam właśnie wrażenie, że ten aspargin sobie biorę jak placebo które nic nie daje, więc wrócę chyba do magnezu który brałam wcześniej i który mi pomagał :) dzięki za odpowiedź!
 
Ja mam bóle brzucha nospa mi pomaga.Ostatnio w nocy obudził mnie ból brzucha zwijałam się z bólu nie mogłam się ruszyć wstać po tabletkę a to mój 20 tydzień.Na kolejnej wizycie swojego lekarza zapytam się czy wszystko ok.Byłam zrobić usg 4d to lekarz mówił, że wszystko jest dobrze a takie bóle mogą się pojawiać oby nie było krwi.
 
Ten MagVit B6 który brałam jest właśnie lekiem a nie suplementem :)
No to jak Ci pomaga to odloz ten aspargin
Ja mam bóle brzucha nospa mi pomaga.Ostatnio w nocy obudził mnie ból brzucha zwijałam się z bólu nie mogłam się ruszyć wstać po tabletkę a to mój 20 tydzień.Na kolejnej wizycie swojego lekarza zapytam się czy wszystko ok.Byłam zrobić usg 4d to lekarz mówił, że wszystko jest dobrze a takie bóle mogą się pojawiać oby nie było krwi.
Ja pol ciąży takie mialam :)
Rosniesz a szczupla jesteś?;)
Ja bralam nospe moze tydzien w szpitalu ale nie byłam za tym zeby brac ja w ciąży z resztą malo mi pomagala.
 
reklama
No to jak Ci pomaga to odloz ten aspargin

Ja pol ciąży takie mialam :)
Rosniesz a szczupla jesteś?;)
Ja bralam nospe moze tydzien w szpitalu ale nie byłam za tym zeby brac ja w ciąży z resztą malo mi pomagala.
Ani szczupła ani gruba heh..I też miałam zawsze bolesne @.I jak przychodzi dzień w którym zawsze miałam @ to brzuch boli.
 
Do góry