reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle podbrzusza

Ewa342

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2021
Postów
15
Cześć dziewczyny jestem tu nowa. Zaczęłam 20 tydzień ciąży. Od pewnego czasu mecza mnie klujace bole podbrzusza i tak jakby pachwin. Mają one różna intensywność ale odczuwam je praktycznie cale czas. Byłam nawet z tym na pogotowiu.Zostawili mnie kilka dni w szpitalu przepisali magnez nospe i luteine i w sumie nic konkretnego nie powiedzieli. Bóle i tak odczuwam pomimo branych leków. Wizyta u mojego lekarza prowadzącego w czwartek. Czy któraś z was zmagala się z czymś takim?Martwię się i już nie wiem co robić. To moja pierwsza ciąża.
 
reklama
Hej Ja jestem dopiero w 10 tyg I od dwóch dni bolą mnie jajniki i ciągnie mnie w nocy . Za tydzien mam wizytę u ginekologa. Też się martwię jak ty
 
Ja całą ciążę odczuwałam okrutne bóle wiązadeł. Ale czasami ciężko mi było umiejscowić ból - bo to może być wszystko: pęcherz, jelita, macica, więzadła, stan zapalny w pochwie, nerki itd.
Staraj się dbać o higienę pęcherza i jelit. Nie dopuszczaj do zaparć, bo z tygodnia na tydzień brzuch będzie coraz bardziej uciskał okrężnicę. Podobnie z pęcherzem. A i zaparcia, i pęcherz mogą dawać odczucia bólowe podobne do tego, co piszesz.
Nie masz nisko łożyska przypadkiem? Zanim się podniesie wraz ze wzrostem macicy, to może powodować bóle, zwłaszcza jak się nadwyrężysz.
Staraj się jak najmniej siedzieć, lepiej chodzić lub polegiwać, na lewym boku. Spróbuj letniego prysznica. Jeśli po nospie ból nie przechodzi, to raczej to wiązadła i ich bolesne naciąganie - niestety że wzrostem ciąży może boleć bardziej.
 
Ja całą ciążę odczuwałam okrutne bóle wiązadeł. Ale czasami ciężko mi było umiejscowić ból - bo to może być wszystko: pęcherz, jelita, macica, więzadła, stan zapalny w pochwie, nerki itd.
Staraj się dbać o higienę pęcherza i jelit. Nie dopuszczaj do zaparć, bo z tygodnia na tydzień brzuch będzie coraz bardziej uciskał okrężnicę. Podobnie z pęcherzem. A i zaparcia, i pęcherz mogą dawać odczucia bólowe podobne do tego, co piszesz.
Nie masz nisko łożyska przypadkiem? Zanim się podniesie wraz ze wzrostem macicy, to może powodować bóle, zwłaszcza jak się nadwyrężysz.
Staraj się jak najmniej siedzieć, lepiej chodzić lub polegiwać, na lewym boku. Spróbuj letniego prysznica. Jeśli po nospie ból nie przechodzi, to raczej to wiązadła i ich bolesne naciąganie - niestety że wzrostem ciąży może boleć bardziej.
Gosia dzięki za odpowiedź
 
W czwartek idę na badania polowkowe do swojego ginekologa wiec mam nadzieje ze w końcu czegoś się dowiem. Dam znać co stwierdził. DziękujęWam dziewczyny za odpowiedzi.
 
Ja mam we wtorek za tydzień to też dam znać. Ale ja mam przestymulowane jajniki może dlatego mnie ciągle boli
 
Ja mam we wtorek za tydzień to też dam znać. Ale ja mam przestymulowane jajniki może dlatego mnie ciągle boli
A jezeli tak, to na pewno. Jeśli to faktycznie jajniki. Mogą być też więzadła. I na to, i na to nie ma lekarstwa. Później na więzadła można kupić taki pas na brzuch odciążający i kręgosłup i dolne partie brzucha.
 
reklama
Cześć dziewczyny. Jestem juz po wizycie u lekarza. Wszystko jest ok mały zdrowy :-) U mnie przyczyny bólu jak na razie lekarz nie znalazł. Zapobiegawczo mam brać dalej magnez luteine i nospe i mam zrobić badanie moczu. Także jak to wyjdzie ok to wychodzi na to ze faktycznie bóle są od rozrastania się :-)
 
Do góry