reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bole w podbrzuszu na początku ciazy

MagiM

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2022
Postów
76
Poradzcie,proszę. Jestem w 5t4d w ciąży po ivf. Początkowo nie miałam żadnych objawów, poza rosnąca beta. W zeszły piątek i sobotę,malutkie bóle, coś na kształt menstyacyjnych, ale tylko wieczorem. Potem dwa dni (niedziela i poniedziałek) bole słabsze niż menstruacyjne, ale trwały całe dnie. A dziś nic. Mieliście tak może, że bole były i znikły? Poza tym nie mam innych objawów. Wizyta iść jutro, a mnie to czekanie wykańcza -czy coś będzie na tym usg, czy też już nie....dzięki
 
reklama
A jak wysoka była beta? Bóle mogą się zdarzać, jest to normalne. Zwłaszcza po ivf gdzie bierzesz pewnie tonę leków. Mogą też się nasilać lub słabnąć. I to też nic niepokojącego.
 
Ja tak mniej więcej do 8 tc miałam takie bóle podbrzusza jak menstruacyjne. A i dziś ( 17 tc) czasem takie mam. Z reguły to nic groźnego. Zapytaj lekarza, żeby się uspokoić. Tez jestem po ivf na sztucznym cyklu wiec hormonów brałam dużo, ale ten ból bardziej wynika z tego ze macica zaczyna sie rozciągać. Potem dojdą bóle w jednym lub drugim boku czasem takie ciągnące do pachwiny one pojawiają sie i znikają. Mnie codziennie coś w brzuchu kłuje, ciągnie i boli. Czasem zastanawiam się czy to normalne ale staram się nie panikować bo tak jak pisze one nachodzą i mijają.
 
Aha i u mnie inne objawy jak mdłości pojawiły się dopiero w 8tc. Wcześniej byłam tylko zmęczona po pracy bardziej niż zwykle. Czasem kobiety nie mają żadnych dolegliwości przez całą ciążę
 
A jak wysoka była beta? Bóle mogą się zdarzać, jest to normalne. Zwłaszcza po ivf gdzie bierzesz pewnie tonę leków. Mogą też się nasilać lub słabnąć. I to też nic niepokojącego.
Beta 8dpt 118 10 dpt 270 14 dpt 2632 (zeszły poniedziałek), od wtedy już bety nie badałam
 
Ostatnia edycja:
Bardziej mnie zmartwilo, że bóle dwa dni byly słabsze, potem silniejsze (Ok, kumam, że macica się rozciąga), ale ze nagle dzis kompletnie zanikly
 
Beta 8dpt 118 10 dpt 270 14 dpt 2632 (zeszły poniedziałek), od wtedy już bety nie gadałam
bóle menstruacyjne na początku ciąży są normalna rzeczą ja miałam takie do 12tyg oczywiście nie ciągiem ale jak np za długo stałam albo nachodziłam się w pracy. Potem po drodze również bo macica rośnie wraz z rosnącym dzieckiem. Jeśli nie ma plamien krwawień to nie ma czym się stresować a nawet jeśli wystąpią nie musza zwiastować czegoś złego - miałam krwotok w 21dpt i tez się już żegnałam z ciaza a na usg wciąż była. W razie większych boli brałam No spe.
 
Bardziej mnie zmartwilo, że bóle dwa dni byly słabsze, potem silniejsze (Ok, kumam, że macica się rozciąga), ale ze nagle dzis kompletnie zanikly
tego typu objawy cały pierwszy trymestr mi się pojawiały i znikały w kółko :) na pewno jesteś pod opieką lekarza i wszyscy czuwacie nad sytuacją i robicie wszystko żeby było dobrze. kciuki. pojawianiem i znikaniem objawów się nie sugeruj.
 
reklama
Bardziej mnie zmartwilo, że bóle dwa dni byly słabsze, potem silniejsze (Ok, kumam, że macica się rozciąga), ale ze nagle dzis kompletnie zanikly
No mialam tak... nawet nie robilam testu, bo czekalam na okres, potem zniknely i chcialam robić test, ale potem byly silniejsze, wiec stwierdzilam, ze szkoda nerwow, zrobię test i bede miala pewnoc, ze mogę isc na impreze. Wyszedl pozytywny, bole zniknęly, a pojawilo sie uczucie ciezkości w brzuchu i takiego jakby naciskania.
 
Do góry