reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle wzrostowe, czy Wasze dzieci je mają?

sewa

mamuśka ;-)
Dołączył(a)
27 Grudzień 2006
Postów
10 437
Dzis w nocy moj synek pierwszy raz w zyciu obudzil sie z bolem nozek :confused: plakal z bolu :-( zaczelam masowac bolace nozki i to przynioslao mu ulge...... rano wyczytalam w necie, ze to moga byc bole wzrostowe :baffled: czy Wasze dzieci maja cos takiego?????
 
reklama
mają, mają.. muszę cię uspokoić, choć sama początkowo też sie wystraszyłam:tak: Maciek co jakis czas budzi sie w nocy płacząc z bólu. co u nas skutkuje - smarowanie rozgrzewającą maścią pulmex baby, zakładanie 'czarodziejskich' skarpetek i Specjalny Syrop. ten syrop to normalne placebo:-D po prostu podaję mu łyżkę witamin w płynie wmawiajac, że to syrop na bolące nóżki i pomaga:-D
 
Ojjj ja mialam to samo...ile to ja nocy przeplakalam za dzieciaka...Mama wlasnie masowala mi nogi i to przynosilo ulge ,do tego jakies masci...Strasznie wspolczuje bo wiem jakie to bylo okropne....oby przeszlo jak najszybciej...:tak:
 
naja dzieki za podpowiedz z ta mascia, jezeli nastepnym razem (oby nie bylo nastepnego razu) sie to powtorzy wyprobuje :tak:

Wystraszylam sie nie na zarty. Moja mala bida :-(
 
Moja julia tez to miała teraz coraz rzadziej ale tez występują przeważnie gdy za dużo pobiega to wtedy bolą i to mocno ......:-(Maście rozgrzewające naprawdę pomagają przynoszą dużą ulgę malcowi ...:tak:Pozdrawiam
 
sewa, nie chcę straszyć, ale pocieszać bezpodstawnie też nie. jeśli się zaczęło to.. potrwa. z różną pewnie częstotliwoscią. u nas np. seria nieprzespanych nocy była wiosną - czasem jedna po drugiej, czasem z przerwami.. później spokój i znów. teraz od jakiegoś czasu jest dobrze, ale powinno wrócić. sama zresztą pamietam, że jeszcze w podstawówce płakałam w nocy z bólu. pozostaje wiec chyba maść i przytulanie, albo czary, jak u nas. w ostateczności, gdy bóle są mocne i częste idzie się z tym do lekarza, jak powiedział mi pediatra. ale na takie 'zwyczajne' nic nie poradzą:no:
 
Mój synek kiedyś zaczął narzekać na nóżki, poszłam z nim do lekarza, zrobiła badania krwi i nic nie wykazały (bo przy niedoborach minerałów też mogą być takie objawy) i wygląda na to, że to było wzrostowe, choć synek jakoś mocno nie urósł wtedy, może z 1cm.
Nam pediatra powiedziała, żeby spirytusem dziecinnym (70%) smarować nóżki jak się skarży, w sumie pulmex też rozgrzewający.
 
tak tylko dodam /sie paskuda wtrąca;-)/, że spirytus potrafi okropnie uczulać, wiec proponuję przetestować na mniejszej powierzchni dziecka. mnie posmarowali w głębokim przedszkolu i dostałam takiej wysypki, że lekarz podobno nie wiedział co ze mną zrobić:-D a poza tym to pewnie wszystko, co rozgrzeje nóżki jest dobre. i całus mamy..
 
Moj na szczescie takich ostrych boli nie ma by plakac i budzic sie po nocach i oby nie mial. Jednak obserwuje te fazy wzrostu, czesto wtedy chodzi i narzeka, ze jest strasznie zmeczony i boli go wszystko :-(Najlepszym wtedy lekarstwem jest przytulanie i sen.
 
reklama
Dziewczyny. Dzieki jeszcze raz :tak: o spirytusie slyszalam, ze uczula, ale podobno wystarczy posmarowac wczesniej oliwka i podobno jest ok. Mam w domu pulmex bede w razie czego nim smarowala mojego obolalego skarbka. Chorobcia. Rozmawialam dzis z moja mama i ani ja ani siostra nie mialysmy czegos takiego..... ciekawe od czego to zalezy, ze jedne dzieci cierpia, a inne przechodza okresy intensywnego wzrostu bezobjawowo :baffled:
Pozdrawiam Wszystkie mamy trzylatkow :tak:
 
Do góry