reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bolesne oddawanie moczu

Katka

Użyszkodnik ;)
Dołączył(a)
5 Styczeń 2005
Postów
2 710
Miasto
zakorkowany Poznań..
Mam pytanko dotyczace mojej starszej corci.
Dzis poznym popoludniem,zachcialo sie jej siusiu.Usiadla na nocnik i jak tylko polecialo pare kropelek,zaczela bardzo glosno plakac,nie mogla sie uspokoic.Okazalo sie,ze bardzo ja bolalo przy siusianiu.Miala opory,zebym ja podtarla,gdyz bala sie,ze bedzie bolec.Po kapieli,to samo,tez bolalo i tez przy podcieraniu.Co to moze byc?Pytam,bo najwczesniej moze uda mi sie dostac w piatek do pediatry.Wydaje mi sie,ze w srodku ma lekko zaczerwienione,ale nie dala mi dokladnie obejrzec (mowila,ze boli),no i juz wiek nie ten,zebym jej tak ,,grzebala" w tych czesciach ciala.
Dodam,ze na poczatku stycznia bylam z nia u pediatry,gdyz,zaczela bardzo malo siusiac,po 1 - 2 razy dzennie,i tez ja bolalo przy siusianiu (mowila,ze ma ostre siusiu).Ale po badaniach okazalo sie ze wsio jest ok.A tym razem siusiala duzo jak na nia i jakos specjalnie nie wstrzymywala.


I 2 pytanko,czym podmywacie dziewczynki w tym wieku?Sama woda,bo mydlo raczej odpada,bo szczypie.

Z gory dziekuje.Katka
 
reklama
to mi troche przypomina przeziebienie pecherza moczowego...mialam takie same objawy...sprobuj zrobic jej nasiadowki z rumianku, badz innych ziol-naprawde pomagaja. Jeszcze zapytaj sie o to pediatre.
 
Katka a mi przyszło do głowy coś innego, ale mam nadzieję, że to jednak nie to... Słuchaj, może uda Ci się TAM zajrzeć. Jeśli tak, to zobacz czy jej nie skleiły się wargi sromowe małe (objawy są właśnie takie jak opisujesz). To wydaje się dziwne, ale to często przypadłość. Niestety jestem w temacie, bo ostatnio dużo o tym czytałam, bo bałam się, że moja to ma, ale na szczęście nie ufffff
 
Katko spróbuj Zuźce posmarować cipcię clotrimazolum. Wiem, że ciężko będzie...Moja jak ma zaczerwienioną posmaruję tą maścią i przechodzi...
A co do objawów wydaje mi się również że to zapalenie...jakiś ostry stan...
Daj małej 3x dziennie jedną tabletkę uroseptu ( rozgnieć, chyba, ze umie już łykać) dodatkowo witaminę C koniecznie.
Pamiętasz jak Gaba mi się moczyła...było podejrzenie zapalenia...urosept nam pomógł.
Jak to nie pomoże koniecznie wizyta u lekarza.

Co do drugiego pytania to na razie mała jest myta cała płynem do kąpieli dla dzieci. Ale dałaś mi powód do zastanowienia się nad tym, czy myć już ją czymś innym...
 
Ja co prawda mam chłopaka, ale pierwsze co przyszło mi do głowy, to to, że może to być właśnie stan zapalny pęcherza. Naogół przy czymś takim czuje się ciągłe parcie na pęcherz, więc często się siusia, ale przeważnie niewielkie ilości. No i oczywiście jest to bolesne (czasem bardzo). Często pojawia się podwyższona temperatura. Myślę, że tak czy inaczej nie obędzie się bez posiewu moczu. Można też podawać furagin czy urotrim, ale to jest na receptę i dawkę musi dobrać lekarz. Nie warto czegoś takiego leczyć na własną rękę.
A może mała poprostu odparzyła sobie skórę w tym miejscu i dlatego boli? Córeczka koleżanki miała podobnie - trudno powiedzieć, z czego się to odparzenie wzięło, napewno nie z braku higieny. Pewnie się dziecko spociło, może bielizna trochę otarła no i był bolesny problem. Nie pamiętam czym, ale czymś trzeba było smarować.
Mam nadzieję, że u Was szybko się sprawa wyjaśni i że to nic poważnego.

pozdrawiam
nikita
 
dzieki dziewczyny za wszytskie odpowiedzi.

Dzis bylo lepiej,rano lekko bolalo.PO pierwszych siuskach podmylam ja wilgotna chusteczka,potem mowila ze juz nie boli.Nie umialaby tego ukryc.Na prawde wczoraj tak sie biedulka wydarla i takie lzy jej lecialy,ze az ciarki m i przeszly.

Jutro kupie rumianek i zrobie jej nasiadowki,choc z tego co czytam w waszych odp,sklanialabym sie ku odp Nikity.Bo Zuzia nie posikuje,przez caly dzisiejszy dzien zobila 2 razy siku:confused:.Ostatnim razem rozmawialam o tym z pediatra i ona stwierdzila,ze widocznie ma tak pojemny pecherz.

Nikita - 100 lat dla synka,w powazny wiek juz wszedl;-)


Pozdrawia Katka :ninja:
 
Katko, Filip bardzo dziękuje:-). A co do pojemności pęcherza, to dzieci mają zadziwiająco rozciągliwe te rzeczy:-D. Mój syncio potrafi nie siusiać przez sześć, siedem godzin. Ja bym chyba pękła, , a u niego to normalne, że jak się wysiusia o szóstej rano, to następny raz jest po obierdzie, czyli po 12 i to też wtedy sadzam go przeważnie ja, bo sam rzadko odczuwa potrzebę.

pozdrawiam
nikita
 
katka o co biega z tym podmywaniem?????
moja ewa często ma zaczerwienioną pisię,czasem tylko wargi ma takie obszczypane,kiedyś pediatra przepisała mi na to nystatynę,teraz ewa często się drapie po pupce i pisi,ale pani doktor powiedziała,że alles oki,kazała tylko dodawać do kąpieli napar z kory dębu,dawać do picia herbatkę z pokrzywy,ale ewa też mi mało sikała,ale ona zawsze mało sikała np.3 razy dziennie i to pierwsze siusiu np o 12 czy 14!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ja bym nie wytrzymała:) no,ale badania wychodziły oki ewa nie mówila,że ją siusianie boli,ale z dnia na dzień zaczęła sikać ze 2 razy częściej,ale teraz znowu nie sika za dużo,ale więcej niż wcześniej next week idę na badanie ogólne moczu...i jak byłaś dziś u tego lekarza???
 
reklama
Bylam z Zuzia u lekarza,i kazala mi obserwowac.Jesli sie bedzie to powtarzac,to badanie moczu.Jesli bedzie miala zaczerwieniona pi.........,to smarowac clotrimazolum.

Pozdrowki
 
Do góry