reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bolesne zatwardzenia u noworodka

Beatka86

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2020
Postów
18
Drogie dziewczyny,
Moja miesięczna córka od kilku dni nie może zrobić kupy. Karmie piersią. Podczas konsultacji telefonicznej lekarka poleciła podać czopek glicerynowy. Czy któraś z was podawała takiemu małemu dziecku czopki na kupę? Jeśli tak to ile czopka?
 
reklama
Spróbowałam tej wlewki, trochę kupy poszło ale nie cała i znowu zaczyna się męczenie przy próbie zrobienia kupy... Już nie wiem jak jeszcze pomóc, najlepiej chyba te czopeczki działały.... Jak jeszcze mogę pomóc?

U nas te wlewki działały najlepiej, ale każde dziecko jest inne. Niestety problem z kupą pojawia się często. U nas przechodziły takimi falami, parę tygodni były zatwardzenia, parę miesięcy było ok. Kiedy była taka malutka, miała 2 tygodnie kiedy pierwszy raz się problemy pojawiła zaczęłam jej dawać Dicoflor 30 i to bardzo pomogło. Później kiedy miała około 8 mc znowu wróciły problemy i to straszne, zaczęłam jej dawać siemię lniane i właśnie te wlewki, ale dziecko musi być starsze żeby mogło zjeść siemię. Pomimo tego, że Dicoflor dalej jej podaję codziennie to nie wystarcza i od czasu do czasu muszę się wspomóc siemieniem. Co jeszcze możesz zrobić dla takiego maluszka, niestety nie wiem, jak już podajesz probiotyk. Ja robiłam masaże brzuszka i robiła kupę, ale przy tym bardzo płakała. A co ile córka się wypróżnia? na wlewkach jest napisane, że dopiero jak po 3 dniach nie zrobi kupy to należy zastosować wlewkę. Wiem, jak się męczycie też to przerabiałam.
 
reklama
Ostatnio moj synek mial zatwardzenie. Ma 10 msc ale jest herbatka xenna balams junior i tam jest w ulotce napisane ze taki maluszek 4 msc moze stosowac. Mojemu pomoglo po 4 dniach
 
Do góry