reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bon turystyczny

Kas2ia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Maj 2021
Postów
22
Witam,
Otóż mam pytanie do osób, które korzystały już z bonu turystycznego 500 zł lub posiadają wiedzę na moje zapytanie.
Mój brat posiada bon. Rodzice nie mają możliwości pojechać z nim w jakieś miejsce aby mógł go wykorzystać.
Czy zamiast rodziców mogę pojechać z małżonkiem, zabierając brata?
Czy wtenczas możemy opłacić nocleg za naszą trójkę aby wykorzystać bon w całości?
 
reklama
Witam,
Otóż mam pytanie do osób, które korzystały już z bonu turystycznego 500 zł lub posiadają wiedzę na moje zapytanie.
Mój brat posiada bon. Rodzice nie mają możliwości pojechać z nim w jakieś miejsce aby mógł go wykorzystać.
Czy zamiast rodziców mogę pojechać z małżonkiem, zabierając brata?
Czy wtenczas możemy opłacić nocleg za naszą trójkę aby wykorzystać bon w całości?
Bon jest wyłącznie na dziecko inni raczej nie mogą z niego korzystać...jeżeli jesteś pełnoletnia to możesz go wziąsc na wakacje
 
Witam,
Otóż mam pytanie do osób, które korzystały już z bonu turystycznego 500 zł lub posiadają wiedzę na moje zapytanie.
Mój brat posiada bon. Rodzice nie mają możliwości pojechać z nim w jakieś miejsce aby mógł go wykorzystać.
Czy zamiast rodziców mogę pojechać z małżonkiem, zabierając brata?
Czy wtenczas możemy opłacić nocleg za naszą trójkę aby wykorzystać bon w całości?
Z tego co czytałam na szybko to opłacić pobyt dorosłego można jedynie jeśli w ofercie hotelu czy pensjonatu jest opcja że dzieci do pewnego wieku pobyt mają gratis.
Myślę że brata możecie zabrać, a zależnie od jego wieku i tego co będzie w ofercie danego noclegu opłacić jego pobyt albo was wszystkich. A najlepiej to zadzwonić i zapytać w wybranym miejscu, tak jest chyba najprościej.
 
My w tym roku jedziemy, co prawda z własnym dzieckiem (Ale chyba nie ma to znacznia- bon to po prostu kod, który się podaje przy opłacie pobytu). My zadzwonilismy i zapytaliśmy, jak to będzie rozliczone- bo dzieci tam mieli płacić mniej, więc nie wykorzytalibyśmy całej kwoty, ale Pani nam powiedziała,że skorzystamy z całego bonu, zapłacimy różnicę. Najlepiej , dzwonić i zapytać.
 
Bonem zapłacicie także za swój pobyt - nie tylko za bratanka/siostrzeńca. To nieprawda, że będą Wam to rozdzielać. Bon można też wykorzystać w niektórych aquaparkach, parkach rozrywki jakby co.
 
My jechaliśmy na weekend i wykorzystywaliśmy bon. Płaci się za nocleg za wszystkich, bez rozliczania jaka część ceny noclegu dotyczy dziecka. Ważne, żeby dziecko też brało udział w wycieczce. My bonem pokryliśmy praktycznie całą cenę noclegu dla całej rodziny, dopłacaliśmy kilkadziesiąt złotych, bo cena noclegu była wyższa niż bonu.
 
reklama
@Kaamilaaa @Elencza @blanny

Mój brat ma już co prawda 17 lat. Właśnie czytałam, że to musi jechać dziecko wraz z opiekunem prawnym, wtenczas opiekun również może załapać się na bon (jeżeli dziecku wyjdzie mniejsza kwota niż 500 zl lub można dopłacić różnicę). Jednak dziś znalazłam również informację, że nawet dziadkowie mogą zabrać dziecko na wakacje. Więc myślę, że ja jako siostra też będę mogła. Nie wiem czy będą robić weryfikację osób.
Mi nie chodzi o to aby skorzystać, zabrać brata po to aby rownież załapać się na bon,ale to po aby on wykorzystał go w pełni, więc jeżeli wyjdzie za naszą trójkę np. 600 zł to dopłacimy, nie ma problemu. Tylko właśnie nie wiem czy rownież Nas będzie mógł objąć w razie czego. Będę dzwonić i pytać jak coś znajdziemy :)
 
My jechaliśmy na weekend i wykorzystywaliśmy bon. Płaci się za nocleg za wszystkich, bez rozliczania jaka część ceny noclegu dotyczy dziecka. Ważne, żeby dziecko też brało udział w wycieczce. My bonem pokryliśmy praktycznie całą cenę noclegu dla całej rodziny, dopłacaliśmy kilkadziesiąt złotych, bo cena noclegu była wyższa niż bonu.

Oo może to zależy od miejsca pobytu? Świetna informacja! :) Będę dzwonić i pytać w takim razie.
 
Do góry