reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Boso czy w kapciach- w czym chodzą wasze maluchy po domu?

reklama
Wszystko zależy od humoru ;) Emilia kapcie posiada, ale nosi jak chce, czasami sama przyniesie albo probuje zakładac i wtedy chodzi w kapciach, a czasami nawet siłą nie dałoby rady jej ich założyć i chodzi boso. :) Ortopeda nie miał żadnych zastrzeżeń :)
 
W skarpetkach albo boso (w lecie) :-p Zmusić ich do założenia kapci to mistrzostwo świata.
 
ogólnie rzecz biorąc dla małej stópki najzdrowsze jest chodzenie na bosaka lub w samych skarpetkach antypoślizgowych, to że buty kształtują zdrowe stopy to mit który już dawno obalili fizjoterapeuci, dla stopy najzdrowszy jest ruch i swoboda, bosa stópka rozwija się najzdrowiej szczególnie jak ma zróżnicowane podłoże, bardzo zdrowa jest także trampolina i bieganie po schodach (także samo skakanie), wszelkie przenoszenie palcami woreczków czy chodzenie na bokach stóp w zasadzie nie mają wpływu na płaskostopie itp. .... najlepiej jeśli smyk ma możliwość biegania na bosaka po trawie lub piasku (jednak należy bardzo uważać na miejskie place zabaw, sama znalazłam na nich nie raz kawałki szkła!!!) ogólnie skarpetki zakładamy gdy jest chłodniej, a już same kapcie powinny być ostatecznością gdy podłoga jest naprawdę zbyt chłodna i jest zbyt zimno na bose stópki, ale zasada jest jedna - im więcej smyk biega na bosaka tym lepiej!!! ;-)
 
Mój maluch od poczatku biega albo w skarpetach antypoślizgowych albo na bosaka, zależy od pory roku i ciepłoty powietrza. Jakiś czas temu kupiłam mu buty i czasami sam je chce założyc w domu, ale szybko je zdejmuje. Też slyszałam że najzdrowiej jak dziecko biega na bosaka zresztą my też sporo na bosaka chodzimy po domu - tak najwygodniej :)
 
reklama
Ja również odpowiadam- w skarpetkach. Natalka ma cały komplet skarpetek antypoślizgowych i biega w nich po domu. Kapcie zapomina i gubi. Chyba że je przykleje na stałe :-D
 
Do góry