reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Boso czy w kapciach- w czym chodzą wasze maluchy po domu?

reklama
Dziewzyny a od kiedy kapciuszki?
Moja na razie chodzi przy meblach i raczkuje..jeszcze sama nie pojdzie.
Powinnam juz jej zakladac kapciuszki?
 
Jeżeli sama nie pójdzie to moim zdaniem nie ma sensu póki co kupować i zakładać kapciuszków na siłę. Na to przyjdzie czas później kiedy córka będzie już chodzić w pełni samodzielnie:)
 
Kapciuszki - jak najpóźniej.
Ostatnio byliśmy i specjalisty w dziedzinie ortopedii dziecięcej (jeden z najlepszych w kraju), bo młodzian troszkę koślawi kolana. Zaczęliśmy rozmowę o kapciach, paputkach i jasno stwierdził, że w domu dziecko powinno chodzić tylko i wyłącznie w skarpetach, a jeśli jest bardzo zimno to dodatkowo w cienkich paputkach.
Kapcie negatywnie wpływają na stopę, także te profilowane (jedyne polecane to kapcie z wkładką ortopedyczną). Wbrew temu co się uważa chodzenie boso czy w skarpecie nie sprzyja powstawaniu płaskostopia, a wręcz mu zapobiega. Im dziecko więcej chodzi w jak najbardziej "nagiej" nodze, tym bardziej kształtują się mu mięśnie stopy. Bardzo dobrym ćwiczeniem jest stawanie na paluszkach.
 
Moja córeczka ma 18 miesięcy i dopiero od kilku dni nosi kapcie befado. Mam w całym domu położone panele podłogowe od których strasznie ciągnie zimnem. Uwielbiała chodzić w skarpetkach, ale zaakceptowała też kapcie :)
 
reklama
moja ma pasje ściagania wszystkiego ze stópek, więc w lecie lata boso, a zima w rajtusiach, a kapciuszki leżą w kącie i obrastaja kurzem.
 
Do góry