reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bostonka? Bardzo proszę o poradę.

Nie denerwuj się. Synek czuje się dobrze, to najważniejsze, a powodów wysypki może być multum. To nie wygląda bardzo źle. Równie dobrze mógł coś zjeść - teraz wszelkie warzywa/owoce są pełne pestycydów i może akurat na coś trafiło. Nie zmieniłaś ostatnio proszku, płynu do kąpieli itp.?
 
reklama
Wydaje mi się że przy bostonce najpierw jest wysoką gorączką a dopiero potem wysypka. A przynajmniej tak było u mojej córki i wszystkich dzieci w najbliższej rodzinie. Nawet kilku dorosłych się wtedy zaraziło.
 
Nasz synek przy bostonce miał podobne krostki (podobno w gardle najwięcej ale nie zagladalam). Jeden dzień gorączki.
Leczenie tylko objawowe czyli zbijanie gorączki, a krostki same z czasem zeszły.
 
Dzisiaj są bardziej wypukłe a synek lekko marudy i 37,4 mierzona o 4 rano. Nie miał wyższej temperatury
 

Załączniki

  • IMG_20210107_045349.jpg
    IMG_20210107_045349.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 131
Przy Bostonie są pęcherzyki z obwódką na stopach dłoniach i ból gardla. pierwsze kilka dni bezobjawowe, więc może własne wtedy został dodatkowo zaszczepiony, albo to jest tylko poszczepienne. powinno mu szybko przejść. Dobrze, że idziesz do lekarza

Jeśli chodzi o szczepienia to ja też myślałam, że nic nie występuje jak już jest któryś raz tym samym. Do momentu (przepraszam, to zadne porównanie do dziecka) mój pies po kluciu na wściekliznę taka sama już 3 dostał wstrząsu anafilaktycznego. Wizyta od weta do weta. Mówili, że to nie ma znaczenia który raz. Reakcja może być zawsze. Dlatego ważne jest to odczekanie z dzieckiem w przychodni lub w okolicy z pół godziny po każdym.
 
Przy Bostonie są pęcherzyki z obwódką na stopach dłoniach i ból gardla. pierwsze kilka dni bezobjawowe, więc może własne wtedy został dodatkowo zaszczepiony, albo to jest tylko poszczepienne. powinno mu szybko przejść. Dobrze, że idziesz do lekarza

Jeśli chodzi o szczepienia to ja też myślałam, że nic nie występuje jak już jest któryś raz tym samym. Do momentu (przepraszam, to zadne porównanie do dziecka) mój pies po kluciu na wściekliznę taka sama już 3 dostał wstrząsu anafilaktycznego. Wizyta od weta do weta. Mówili, że to nie ma znaczenia który raz. Reakcja może być zawsze. Dlatego ważne jest to odczekanie z dzieckiem w przychodni lub w okolicy z pół godziny po każdym.

Cholera jasna, najgorsze że ja nie mam pojęcia co to jest...
Chciałabym aby ktoś jej powiedział że to niedługo zejdzie i wam się nie martwić.

Ciekawe czy przez samą wysypkę skierują nas do szpitala. Rzeczą oczywistą byłoby to że byłabym z synemniedługo rozpoczynam leczenie... Same stresy.
Do tego moja nerwica więc mam już atrakcje ze strony układu pokarmowego kropka strasznie się niego boję
 
Wątpię, że Was skierują do szpitala. Podejrzewam, że dostaniesz receptę na coś przeciwalergicznego (np. zyrtec) i będziecie do obserwacji.
A widać, że mu ta wysypka przeszkadza? Próbuje się drapać? Jest bardziej rozdrażniony?
 
reklama
Cholera jasna, najgorsze że ja nie mam pojęcia co to jest...
Chciałabym aby ktoś jej powiedział że to niedługo zejdzie i wam się nie martwić.

Ciekawe czy przez samą wysypkę skierują nas do szpitala. Rzeczą oczywistą byłoby to że byłabym z synemniedługo rozpoczynam leczenie... Same stresy.
Do tego moja nerwica więc mam już atrakcje ze strony układu pokarmowego kropka strasznie się niego boję
Jeśli nie ma innych objawów to raczej nie. 3 dni trzeba pewnie z nią czekać czy schodzi, dostaniesz leki. Nie denerwuj się na zapas. Z dziećmi co chwilę są zmartwienia. Dobrze, że się ok czuje i nie ma wysokiej temperatury. Może to być nawet uczulenie na coś co zjadł nowego .Na proszek do prania.. może coś ostatnio zmieniłaś. Zastanów się dobrze przed wizytą.
 
Do góry