reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak apetytu i przyrostu masy 8 mcy

Ja z całego serca polecam książkę "Moje dziecko nie chce jeść" Gonzaleza. Naprawdę otwiera oczy na kwestie żywienia dzieci, bo to my dorośli tworzymy jakieś sztuczne normy i mamy jakieś założenia ile, kiedy i co maluch powinien zjeść. Jeśli synek miał prawidłowe wyniki badań to znaczy że je tyle ile potrzebuje a każde dziecko tak jak każdy dorosły jest inne. Moja córka nie je dużych ilości ani mleka ani innych potraw. Raz zje więcej a raz mniej i waży prawie 9kg (ma 10msc), nie wygląda na szczupłą. Poza tym jest jeszcze kwestia genów i jeśli oboje z mężem jesteście szczupli to marne szanse że synek będzie słodkim pulpecikiem. Podsylam parę fragmentów z książki, jeśli masz ochotę to przeczytaj :)
IMG_20200928_194107.jpgIMG_20200928_194003.jpgIMG_20200928_193859.jpgIMG_20200928_193852.jpgIMG_20200928_194037.jpg
 
reklama
Raz dziennie, zazwyczaj są ta zbite kupy ale bywa różnie. Pije mleko capri care, które podobno zatwardza. Dostaje tez probiotyk.
Pytam, bo może jest zablokowany kałem. Moja córka tak miała. Jadła, wypróżniać się, ale za mało. Wtedy zaczynała coraz mniej jeść, w końcu wymiotowała. Jeszcze jedno co mi się nasunęło przy capricare, to kiedy sprawdzałaś nerki i czy mocz poszedł na posiew. Niestety kozie mleko obciąża nerki i tego trzeba pilnować. A małe dzieci na wiele niedogodności reagują brakiem apetytu.
 
Tak wiem, że mój syn urodził się 1,5kg lżejszy, ale na 6 miesięcy ważył ok. 7kg, na 8 miesięcy ok 7,5kg a teraz na 9,5 miesiąca waży 8kg, więc w pewnym momemcie zaczęli przybierać tak samo. Też nosimy rozmiar 80 (74 jeszcze część rzeczy też jest ok), więc wzrost jest raczej w normie dla tego wieku. Różnica polega na tym, że mój synek faktycznie lubi jeść, je sporo i nie mamy z tym problemów, a przybiera w tempie jakie opisałam powyżej. A czy jest szansa, że to np. zęby? wiele dzieci podczas ząbkowania je zdecydowanie mniej. Albo może coś go boli np. jest przeziębiony i ma problem z gardłem ? Często też zapalenie ucha powoduje problemy z karmieniem. Może warto po prostu skonsultować z pediatrą. Niestety często jest też tak, że dziecko po prostu nie lubi jeść, moja szwagierka miała czwórkę i każde było niejadkiem.
U nas jest tak, ze potrafi jednego dnia zjeść duży słoik obiadku, a na drugi dzień, lub innego dnia już tego obiadku nie tknie. Mleko z butelki to już w ogóle jego najgorszy wróg. Zazwyczaj lubi jeść owoce, ale owoce nie maja ani tłuszczu ani białka... zęby mu idą, ale tak naprawdę to dwa tygodnie był chory, z gilem i wysoka gorączka i jadł super wszystko. A teraz wszystko przeszło wraz z apetytem. Uszy zdrowe, mocz badany i posiew tez robiony, wszysto ok. Posiew z kalu ok. Byliśmy w szpitalu i miał robione tez inne badania z krwi i moczu, które wyszły dobrze. Jestem zła, ze nie chcieli zrobić badań metabolicznych...
 
Pytam, bo może jest zablokowany kałem. Moja córka tak miała. Jadła, wypróżniać się, ale za mało. Wtedy zaczynała coraz mniej jeść, w końcu wymiotowała. Jeszcze jedno co mi się nasunęło przy capricare, to kiedy sprawdzałaś nerki i czy mocz poszedł na posiew. Niestety kozie mleko obciąża nerki i tego trzeba pilnować. A małe dzieci na wiele niedogodności reagują brakiem apetytu.
Tak był robiony posiew i przez nas i w szpitalu i było ok.
 
wiesz co ,moja na poczsrku jadła super ,i tez kolo 7/8 mz nagle z 180 ml mm ,zaczęła jesc po 60 ml , ale to przeszlo ,nie wciskałam jej na siłę, i jakoś minęło, moze ma skok i tak się dzieje, moze zabki?
 
wiesz co ,moja na poczsrku jadła super ,i tez kolo 7/8 mz nagle z 180 ml mm ,zaczęła jesc po 60 ml , ale to przeszlo ,nie wciskałam jej na siłę, i jakoś minęło, moze ma skok i tak się dzieje, moze zabki?
Ale u nas to od urodzenia tak jest, od urodzenia słabo przybiera. Zawsze jadł mniej niż jest na tabelkach mlek. A później od ok 5 mca już świadomie nie chciał w ogóle butelki wziąć.
 
reklama
Do góry