reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak apetytu i przyrostu masy 8 mcy

Taka typowa zerową chęć do jedzenia u mojej najstarszej okazała się złym wchłanianiem jelitowym.Ale zdiagnozowana dopiero na rok. Robiona biopsja jelita. Jednak ta wieść nic nie wniosła do jej dalszego jedzenia. Chyba musiała dorosnąć poprostu do myśli że samym mlekiem żyć nie można,
Na 2l ważyła 10kg więc wciąż malutko patrząc na inne dzieci.
Na 7l 15kg okruch.
Teraz 11l i 28kg z czego jest dumna jak każdy kg jej przybywa bo sama widzi że jest najszczuplejsza z klasy, ciężko kupić coś co jej się akurat podoba a wiek taki ze juz sama wie w czym wygląda dobrze.

Mimo że młody waży ok to i tak mnie dołuje myśl że gdybym mu nie wcisla czasem to by nie zjadł. Dobrze że nabrał masy jak był mniejszy....

Rozumiem, mnie dołuje fakt ze syn czasami je super. Zupki te wielkie słoik poprawia jeszcze deserkiem. A kolejnego dnia nie ruszy nic i wchodzi mleko na śpiocha lub kilka łyżeczek czegoś ale to z cyrkiem w koło. Tak samo będą w szpitalu jadł wszystko i stwierdzili, ze o super czego ja chce. A wagę może mieć mała i mam nie patrzeć na centyle...
 
reklama
Rozumiem, mnie dołuje fakt ze syn czasami je super. Zupki te wielkie słoik poprawia jeszcze deserkiem. A kolejnego dnia nie ruszy nic i wchodzi mleko na śpiocha lub kilka łyżeczek czegoś ale to z cyrkiem w koło. Tak samo będą w szpitalu jadł wszystko i stwierdzili, ze o super czego ja chce. A wagę może mieć mała i mam nie patrzeć na centyle...
Czyli takie najadanie się na zapas. Dziwnie to brzmi ale tak wygląda
 
Ogólnie do 1 r.ż. podstawą żywienia dziecka jest mleko. Pozostałe posiłki może jeść, ale nie musi.
Ja też odnoszę wrażenie, że może jednak trochę przesadzasz. Moje dzieci też potrafiły nie jeść nic, należały do drobnych (zwykle poniżej 10 centyla). Dzieci rosną skokowo, stąd zbyt częste ważenie do niczego dobrego nie prowadzi.
A z drugiej strony - wiem że często intuicja matki jest najlepszym diagnostą.
 
Ogólnie do 1 r.ż. podstawą żywienia dziecka jest mleko. Pozostałe posiłki może jeść, ale nie musi.
Ja też odnoszę wrażenie, że może jednak trochę przesadzasz. Moje dzieci też potrafiły nie jeść nic, należały do drobnych (zwykle poniżej 10 centyla). Dzieci rosną skokowo, stąd zbyt częste ważenie do niczego dobrego nie prowadzi.
A z drugiej strony - wiem że często intuicja matki jest najlepszym diagnostą.
Ja wiem, ze podstawa jest mleko ale u nas syn tego mleka ewidentnie nie lubi... nawet kaszki na mleku nie chce. Nie wiem może ma nietolerancję mleka, ale je mleko kozie to chyba nie powinno być problemów...
 
Tylko jeśli podajesz mleko kozie, to pamiętaj o suplementacji kwasu foliowego i witamin z grupy B - jeśli nie podawałaś, a dziecko piło mleko kozie to mogło być przyczyną niedokrwistości.
 
Kozie potrafi uczulać niemal równie często jak krowie. :( Sprawdźcie ten trop. Skoro synek się broni, może intuicyjnie nie chce czegoś co mu szkodzi? Może i Gluten?
 
reklama
Chyba mam podobny egzemplarz. Moja baaardzo długo jadła baaardzo mało. Jeszcze z miesiąc temu dla niej mogło by istnieć jedynie samo mleko.. Dopiero niedawno odrzuciła karmienie w dzień i zaczęła lepiej jeść normalne posiłki.
Wiele razy się stresowalam, narzekałam i denerwowałam ze nie chce jeść lub że podziubala odrobinkę i koniec.
W końcu odpuscilam i córa też bo zaczęła ładnie jeść od jakiegoś czasu zjada praktycznie wszystko co dostaje, czasami z dokładką.
Ma prawie 16msc a ostatnio ważyłam ją pod koniec sierpnia, miała prawie 15 i ważyła 8900kg(ur z waga 3520g, badania też mieliśmy robione i wszystko w normie).
Moja mala ma 8 msc skonczone i mialam tez obawy ze malo je ze nie tyje ale wazy 8.200. Tylko strasznie ruchliwa i woli zjesc cos z papek z zup a mniej mleka je .
 
Do góry