reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak apetytu po szczepionce

lavista

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Grudzień 2012
Postów
18
Miasto
Nottuln
hej :) mam pytanie do mam, których dzieciaczki są po szczepionce na pneumokoki. Czy u waszych pociech też wystąpił brak apetytu? Wczoraj szczepiłam swojego prawie 3 miesięcznego synka i dziś wypija 1/3 standardowej porcji mleka. Zaczyna normalnie pić, po czym bawi się smoczkiem a dłuższe namawianie na jedzenie kończy się histerią :/ Dodam, że gorączki nie ma, jest wesoły jak zwykle,żadnych objawów oprócz braku apetytu. Mały dostał szczepionkę Prevenar 13. Z góry dziękuję za pomoc, bo nie chcę być nadgorliwa i w pn rano lecieć do lekarza :)
 
reklama
dzieci mają różne reakcje na szczepionki i jeśli nie widzisz innych objawów to nie powinno cię to martwić, możesz o to zapytać przy kolejnej wizycie to będziesz miała pewność czy coś z tym robić czy nie ... ja akurat szczepiłam synka tylko na podstawowe (nie wiedziałam sensu żeby pakować w niego więcej chemii) więc nie mogę powiedzieć czy jakaś konkretna reakcja jest po tej szczepionce, ale jeśli brak obrzęku, zaczerwienienia, osłabienia czy gorączki to pewnie nic takiego
 
tak słyszałam że w niektórych krajach to jest obowiązkowe, zastanawiam się tylko czy słusznie ... oczywiście nigdy nie oceniam nikogo w jaki sposób i na co szczepi swoje dzieci, to jest decyzja każdego rodzica ;-)

jeżeli brak apetytu u synka nie będzie się przedłużał to raczej wszystko jest ok ;-)
 
Do góry