reklama

brak apetytu po szczepionce

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez lavista, 23 Sierpień 2013.

1. lavista

lavista Zaciekawiona BB

hej :) mam pytanie do mam, których dzieciaczki są po szczepionce na pneumokoki. Czy u waszych pociech też wystąpił brak apetytu? Wczoraj szczepiłam swojego prawie 3 miesięcznego synka i dziś wypija 1/3 standardowej porcji mleka. Zaczyna normalnie pić, po czym bawi się smoczkiem a dłuższe namawianie na jedzenie kończy się histerią :/ Dodam, że gorączki nie ma, jest wesoły jak zwykle,żadnych objawów oprócz braku apetytu. Mały dostał szczepionkę Prevenar 13. Z góry dziękuję za pomoc, bo nie chcę być nadgorliwa i w pn rano lecieć do lekarza :)

2. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

dzieci mają różne reakcje na szczepionki i jeśli nie widzisz innych objawów to nie powinno cię to martwić, możesz o to zapytać przy kolejnej wizycie to będziesz miała pewność czy coś z tym robić czy nie ... ja akurat szczepiłam synka tylko na podstawowe (nie wiedziałam sensu żeby pakować w niego więcej chemii) więc nie mogę powiedzieć czy jakaś konkretna reakcja jest po tej szczepionce, ale jeśli brak obrzęku, zaczerwienienia, osłabienia czy gorączki to pewnie nic takiego

3. reklama
  4. lavista

lavista Zaciekawiona BB

tu gdzie mieszkam pneumokoki są obowiązkowe więc nawet nie mogłam rozważyć czy warto. Dziękuję za odpowiedź :)

5. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

tak słyszałam że w niektórych krajach to jest obowiązkowe, zastanawiam się tylko czy słusznie ... oczywiście nigdy nie oceniam nikogo w jaki sposób i na co szczepi swoje dzieci, to jest decyzja każdego rodzica ;-)

jeżeli brak apetytu u synka nie będzie się przedłużał to raczej wszystko jest ok ;-)

Poleć forum