reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak apetytu w ciazy

Dołączył(a)
9 Kwiecień 2019
Postów
11
Hej.
Od dłuższego czasu bardzo dużo wymiotuje i przez to wg nie mam apetytu ponieważ to co zjem zaraz zwymiotuje. Powiedzcie mi czy to że tak mało jem w ciazy jest jakimś zagrożeniem dla dziecka ?
Jestem w 16tyg
Pozdrawiam
 
reklama
Myślę że nie ale na pewno masz na bieżąco robioną morfologie jeśli jest prawidłowa a dzidziuś rośnie to nie ma się co martwić. Możesz poprosić lekarza o leki przeciwwymiotne żeby ulżyć sobie
 
Witaj. Ja też zaczęłam 16 tc i praktycznie od początku straszliwie wymiotowałam, po kilka razy dziennie. Mój lekarz powiedział, że zdrowa ciąża się utrzyma, ale żeby nie lekceważyć takich objawów i jeśli naprawdę jest to silne i codzienne kazał mi się głosić do szpitala, na kroplówkę. Bo wymioty mogą odwodnić organizm, a co za tym idzie mogą zaszkodzić maluszkowi. Ja pierwsze 14 tc przeżyłam na chlebie z masłem i solą.
Najlepiej będzie jak zgłosisz się do lekarza prowadzącego i powiesz o swoim problemie. On coś doradzi.
 
Hej.
Od dłuższego czasu bardzo dużo wymiotuje i przez to wg nie mam apetytu ponieważ to co zjem zaraz zwymiotuje. Powiedzcie mi czy to że tak mało jem w ciazy jest jakimś zagrożeniem dla dziecka ?
Jestem w 16tyg
Pozdrawiam
Ja wymiotowalam codziennie do 20tc...teraz tydzien 40 i wszystko ok ;)
Wiadomo ze lepiej byloby sie zdrowo odzywiac ale jak nie da rady to mowi sie trudno - cierpi na tym Twoj organizm tylko bo dziecko i tak "wyciagnie" z Ciebie wszystko czego potrzebuje.
Mi z kolei lekarz mowil ze wymioty w ciazy sa normalne a nawet dobrze ze wystepuja bo to swiadczy o tym ze ciaza jest zdrowa i "silna" ;)
Ważne żebys duzo piła - szczegolnie przy takiej pogodzie i jadla to na co masz ochote. Ja przez kilka tygodni ochite mialam tylko na kanapki z żółtym serem ;)
 
Ja tez tak wymiotowałam i przeżyłam podobnie o chlebie i wodzie .... jestem w 30 tygodniu i morfologia mi bardzo spadła po tych wymiotach później ciężko było mi to uzupełnić. Jeśli jest już moment krytyczny to jedz do szpitala dostaniesz kroplówkę i leki przeciw wymiotne postawią Cię tam na nogi ;) Ja byłam i wyszłam serio w lepszym stanie.
 
Do góry