reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak apetytu w ciazy.

G

goszczaca

Gość
Witam jestem w 4 miesiacu ciazy i niestety w ogole nie mam apetytu od jakiegos czasu..jeden maly posilek na dzien:/ a dodatkowo malo pije:/ co robic?
 
reklama
Wiesz co ja mialam to samo tylko ze tak od 8 tygodnia do niedawna a jestem w 16 tyg. Co prawda teraz juz mi przechodzi i jem juz wiecej. Wszystko bylo dlatego ze mialam troche stresow a zwlaszcza dlatego ze od tego 8 tyg mialam mdlosci przez 24 godziny na dobe, co prawda nie wymiotowalam duzo ale jesc i tak nie dalam rady, bardzo malo tez pilam bo nawet przez wypicie zwyklej wody bralo mnie na wymioty. Wtedy w ciagu 2 tyg schudlam ponad 5kg. Przed ciaZa wazylam 55kg. Wiec zostalo mi to 50kg. Teraz udalo mi sie przytyc 3kg ale ta waga stanela i od jakis 4 tyg tyle waze. Przytylam dlatego ze juz nie mam takich mdlosci ale nadal malo jem. Czasem sa to 2 lub 3 nieduZe posilki w ciagu dnia. A pije nadal nie tyle ile powinnam. Jednak lepiej sie czuje i staram sie w siebie czasem wpychac jedzenie i napoje. Bylam z tym u lekarza ale ze mieszkam w anglii i jaka tutaj jest sluzba zdrowia to jest i nie przepisali mi totalnie nic. Moze ty tez powiedz o tym swojemu lekarzowi. Napewno cos ci poradzi. Moze powinnas diete zmienic. Nie wiem. Ja musialam sie sama z tym uporac. Zdarzalo sie ze plakalam przez to bo balam sie o dzidzie. Trzymam kciuki aby bylo wszystko dobrze :*
 
Dzisiaj bylam na wizycie, troche sie przerazilam ze przytylam po miesiacu 0,5 kg, ale jak to lekarz powiedzial zeby spokojnie do tego podejsc. Mam nadzieje, ze apetyt wroci:)
 
Ja tak miałam na poczatku obydwu ciąż - na starcie ok 50 kg, a w pierwszym trymestrze tracilam 3-4kg. Nie miałam mdłości tylko zupełny brak ochoty na jedzenie. Jak nie mialam na nic ochoty to starałam się jeść świeże owoce i warzywa (paprykę, ogórka), wieczorem jakieś orzechy. W miarę pamiętać o piciu. Potem apetyt mi stopniowo wracał i ostatecznie kończyłam z wagą ok 65kg. Dzieci zdrowe i terminowe :-)
 
Widze, ze sama nie jestem z tym problemem,ale jakna razie nie bede zmuszala sie zeby zjesc, oby przyszlo jak najszybciej;-)
 
Wlasnie sek w tym, ze i to mi nie podchodzi, aale chyba musze sie wziasc wgarsc i zadbac o malenstwo:)
 
Ja przez pierwsze trzy miesiące nie tyłam nic. Moja waga stała w miejscu. Lekarz zalecił pić 3 litry wody dziennie. Potem sie zaczelo co wizyta 3 kg wiecej :-) I racja pamietaj o wodzie
 
Na początku waga nie imponuje prędkością :) ja długo miałam wyjściową. I tak powolutku, bardzo powolutku dokulałam się do +13 :)

Mi gin powiedział że ograniczoną ilością jedzenia kobieta szkodzi sobie bo dziecko i tak zabiera co mu potrzeba i pozostaje spustoszaly organizm bez wapna (zęby zepsute) albo w anemii. Ale jeżeli nie ogranivzasz się specjalnie tylko organizm ci tak podpowiada to nie ma co na razie panikowac :) To samo z fazami na jedzenie jak organizm zacznie tracić jakieś elementy będziesz czuła zwiększony apetyt na dania które je posiadają. Mądre te nasze organizmy są :) więc jeżeli ciąża przebiega fizjologicznie to się nią ciesz :))) a kg się pojawią :p
 
reklama
Andzelika dzidzia najwazniejsza :)
W moim zyciu bardzo duzo sie dzieki tej ciazy zmienilo :) oczywiscie na lepsze. ;) wkoncu oczekuje sie na najwiekszzy Skarb !!! :)
 
Do góry