reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak czynności serca w 7 t - decyzja o łyżeczkowaniu

Tylko problem jest taki, że przy tak niewielkich wymiarach bardzo łatwo o błąd pomiarowy,
U mnie jeśli dobrze pamiętam, to zarodek miał 9mm i nie miał akcji serca, a teraz za miesiąc kończy 10 lat.

A moim zdaniem decyzja nie jest uzasadniona. Bo jeśli ma wątpliwości, to nie powienien kazać odstawiać leków, tylko przyjść za tydzień na kontrolę.
 
reklama
Ja bym odczekała chociaż te kilka dni i skonsultowała się z innym lekarzem. U mnie ciąża obumarła w 8 tygodniu ale wcześniej była akcja serca. Jednak nie miałam łyżeczkowania bo to była 1 ciąża dali mi tabletki i samo zeszło..
 
Ja byłam ma USG z OM było to 7+3z USG 7+0 wielkość zarodka 9,6mm. Ale było niby serduszko. Chociaż ja nic tam nie widzialam. Lekarz nic nie mówię, że jest zła wielkość.
 
Drogie i drodzy! Wczoraj zakończył się 7 tydzień mojej ciąży. Wg oznaczeń ginekologicznych jest to 7t 0d, dokładnie 50 dzień ciąży. Mogę to określić bardzo precyzyjnie, ponieważ to ciąża z in vitro, zatem doskonale wiemy, kiedy doszło do zapłodnienia (21 stycznia 2021) :)
Właśnie wczoraj zrobiłam USG - zarodek miał 9,4 mm, ale nie wykazano czynności serca. Lekarz stwierdził, że zarodek jest za mały jak na ten dzień (powinien mieć 12 mm), nakazał odstawić leki (luteinę i estrofem) i czekać na krwawienie. O ile ono nie nadejdzie - zgłosić się do szpitala na łyżeczkowanie.
Czy z Waszych doświadczeń nie wynika przypadkiem, że to za wcześnie, aby ostatecznie stwierdzać zatrzymanie się rozwoju zarodka. Oczywiście odstawiłam leki, ale dziś rano zaczęły mnie toczyć ogromne wątpliwości... Czy to mimo wszystko nie za wczesna decyzja...
Ja rok temu mialam takie zdarzenie. Oczywiscie ze powinna isc Pani na łyżeczkowanie. Zapomnieć o temacie i starać sie o kolejne dziecko. Szkoda czasu na czekanie.
 
Drogie i drodzy! Wczoraj zakończył się 7 tydzień mojej ciąży. Wg oznaczeń ginekologicznych jest to 7t 0d, dokładnie 50 dzień ciąży. Mogę to określić bardzo precyzyjnie, ponieważ to ciąża z in vitro, zatem doskonale wiemy, kiedy doszło do zapłodnienia (21 stycznia 2021) :)
Właśnie wczoraj zrobiłam USG - zarodek miał 9,4 mm, ale nie wykazano czynności serca. Lekarz stwierdził, że zarodek jest za mały jak na ten dzień (powinien mieć 12 mm), nakazał odstawić leki (luteinę i estrofem) i czekać na krwawienie. O ile ono nie nadejdzie - zgłosić się do szpitala na łyżeczkowanie.
Czy z Waszych doświadczeń nie wynika przypadkiem, że to za wcześnie, aby ostatecznie stwierdzać zatrzymanie się rozwoju zarodka. Oczywiście odstawiłam leki, ale dziś rano zaczęły mnie toczyć ogromne wątpliwości... Czy to mimo wszystko nie za wczesna decyzja...
W 7 tyg ciąży nie było widać zarodka i serduszka. Ginekolog chciał kierować do szpitala na łyżeczkowanie. Zmieniłam lekarza. Dzis maleńka ma prawie 10 m-cy.
Kontynułowałam luteine.
 
Już wszystko jasne. Beta wyszła 15.000, zatem spada dramatycznie, bo dwa tygodnie temu to bylo 8000. Mój lekarz to wybitny specjalista - pozostaje mi już ufać jego ogromnemu doświadczeniu. Ale jak wiecie - nadzieja zawsze umiera ostatnia...
 
@Herbatka82 No to daj znać jak dostaniesz wynik. Ja bym jeszcze nie traciła nadziei.
Aż z ciekawości zerknęłam do internetu - i mówi, że wielkość zarodka powinna się mieścić w min 7 do max 12mm, więc u Ciebie jest w normie... Ja bym chyba za kilka dni poszła gdziekolwiek prywatnie by tylko ktoś zrobił USG ;-)
Już wszystko jasne. Beta wyszła 15.000, zatem spada dramatycznie, bo dwa tygodnie temu to bylo 8000. Mój lekarz to wybitny specjalista - pozostaje mi już ufać jego ogromnemu doświadczeniu. Ale jak wiecie - nadzieja zawsze umiera ostatnia..
 
Miałaś 8tys., a teraz masz 15tys? To chyba jest jest wzrost, a nie spadek?
Coś mi chodzi po głowie, że przyrosty po 6tys mogą już mniejsze.
 
reklama
Miałaś 8tys., a teraz masz 15tys? To chyba jest jest wzrost, a nie spadek?
Coś mi chodzi po głowie, że przyrosty po 6tys mogą już mniejsze.
Beta powyżej 6000 zwalnia i podwaja się co 3-4 dni. Jakby nie patrzeć - spada i to znacznie. Zbieram się do działania i za 3 miesiące wracam do gry.
 
Do góry