reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak gaworzenia i siadu u 9 miesięcznego dziecka.

Czarna 36

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2020
Postów
8 093
Drogie mamy,
Proszę o poradę i/lub wsparcie.
Moje dzidzi zaraz kończy 9 miesięcy.
Nie siedzi i nie gaworzy.Na bilansie pediatra dała skierowanie na rehabilitację,o gaworzeniu powiedziala,ze moze zaraz zacznie.
Mówi sie ze czasem dziecko robi pewne rzeczy szybciej a inne wolniej....u Nas to juz dwa niezależne opóźnienia.
Lekarz nie ustosunkowała sie do moich obaw...wpisala w kartę rozwoj nieharmonijny i tyletak naprawdę zostałam zostawiona sama sobie.
Malutka jest juz pod opieką rehabilitanta nie ma zadnych napięć,wychodzi na to,ze ten typ tak ma,ale czemu brak gaworzenia?.
Bardzo sie martwię Może ktoras z Was byla w podobnej sytuacji i wszystko skończyło sie dobrze?
 
reklama
Idź po skierowanie do neurologa i laryngologa.
Niech pierwszy sprawdzi córkę pod kątem neurologicznym, a drugi czy nie ma jakiś wad słuchu.
 
Ta pediatra jest też neurologiem...pod tym kątem nie zauważyła na szczęście nic niepokojącego.
Chcę jeszcze zapisac małą do neurologopedy.
 
Powiedziała,ze jej zdaniem nie ma sensu robic badań pod względem neurologicznym.
Co to jest za badanie TK?
 
To już Twoja decyzja w takim razie, co z tym zrobisz. Ale raczej zrozumiałam, że nie do końca ufasz tej lekarce.
TK - to tomografia komputerowa. Czy mieliście wykonywane USG przezciemiączkowe?
Jak z zarastaniem ciemiączka było?
 
To już Twoja decyzja w takim razie, co z tym zrobisz. Ale raczej zrozumiałam, że nie do końca ufasz tej lekarce.
TK - to tomografia komputerowa. Czy mieliście wykonywane USG przezciemiączkowe?
Jak z zarastaniem ciemiączka było?
Nie mieliśmy robionego USG przezciemiączkowego,a zarastanie ciemiączka w porządku.
Tu nie tyle chodzi o brak zaufania,zastanwiam sie czy jest sens w zamartwianiu sie na tym etapie....
 
reklama
Dzielcie w ogóle nie wydaje dźwięków? A głuży? Czy w ogóle nic? Jak nic, to na pewno nie jest to normalne...
Też polecalabym neurologa (jakiegoś poelcanego w Twojej okolicy), neurologopede lub logopedę chociaż.
A dziecko słyszy normalnie czy masz obawy, że nie? Wtedy laryngolog i badanie słuchu (powinnaś normalnie skierowanie dostać na NFZ, jeśli nie chcesz iść prywatnie).
Wg mnie to raczej niepokojące.
A jeśli chodzi o siadanie, posadzony też nie siedzi? A pełzanie? Chodzenie na czworaka?
 
Do góry