reklama

brak goraczki a antybiotyk

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez juli29, 12 Grudzień 2015.

Nulini
Najlepsza odpowiedź Nulini, 13 Grudzień 2015
Ja jednocześnie z antybiotykiem podaję Mucosolvan :tak: Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. juli29

juli29 Fanka BB :)

mam pilne pytanie dot. antybiotyku, proszę o poradę w podobnych przypadkach. Byłam z córką u lekarza, osłuchowo było ok, córka ma mocniejszy katarek, ale ponodz miała czerwone gardło i lekarka przepisala jej antybiotyk ospamox czy słusznie? wiem lekarzem nie jestem ale zeby zaraz antybiotyk? dzis troche pokasluje ale ja inhaluje i dalam przeciwwirusowy neosine, biję się z myslami czy dawac zaraz antybiotyk czy poczekac, córka ma prawie 2 lata.

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #12078365 by Nulini, 13 Grudzień 2015
  3. witch84

witch84 Fanka BB :)

Skoro osłuchowo jest ok, to ja bym się wstrzymała z antybiotykiem.
    Kup jakieś aerozol do nosa (u nas ostatnio sprawdzał się nasic, ale sprawdź od jakiego wieku on jest - od 1 r.ż. na pewno jest nasivine soft). Do tego faktycznie rób inhalacje. Jeśli katar jest wodnisty i bezbarwny, to raczej będzie to infekcja wirusowa, więc neosine również jest wskazane.

4. reklama
  5. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Ja jestem przeciwniczką antybiotyków, ale już raz mi Córka wylądowała w szpitalu z zapaleniem płuc, bo "osłuchowo czysto, nic nie robić" :no:
    Teraz Synek ma już drugi antybiotyk w tym sezonie chorobowym, bo jak infekcja zbyt długo nie przechodzi, to wolę podać lek, niż wylądować w szpitalu...

6. Martita29

Martita29 Moderator

Zrobic crp - będzie jasne czy potrzebny jest antybiotyk. Ja osobiście bym poczekala, katar to nie powod do podawania antybiotyku, a jutro poszłabym z dzieckiem jeszcze raz na osłuchanie.

7. juli29

Niestety masz racje i tego sie boje. Dzis w nocy corka bardzo brzydko kaszlala, wiec chyba nie ma co się zastanawiać. Dziękuję za odpowiedzi.

8. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

U nas obecnie też okropny kaszel, osłuchowo czysto. Pewnie wirus.

Crp, ob, morfologia z rozmazem jeśli masz jakieś wątpliwości.

Nie można pakować antybiotyku na zaś. Działa na bakterie więc przy wirusach może nie zadziałać i pogorszyć sprawę. I też nie każde zap. płuc czy oskrzeli leczy się antybiotykiem.

9. witch84

witch84 Fanka BB :)

Ja w pewnym momencie twierdziłam, że zanim podam antybiotyk dzieciom, to najpierw zrobię rozmaz z antybiotykogramem. Ale życie zweryfikowało moje podejście... Jeśli infekcja się przeciąga, to bym antybiotyk podała.
    Przy infekcjach wirusowych teoretycznie nie powinno się podawać antybiotyku. Jednakże w przypadku małych dzieci, często dochodzi do nadkażeń bakteryjnych i dlatego lekarze profilaktycznie przypisują antybiotyk (najczęściej samą amoksycyklinę bądź amoksycyklinę z kwasem klawulanowym - mają szerokie spektrum działania)

10. Nulini

Dokładnie, ze starszą Córką "bawię się" w eksperymenty, leczenie domowymi sposobami i zwykle działa.
    Z Synkiem się nie cackam, bo czasem to kwestia chwili, kiedy z niczego robi się coś, a u nas każda infekcja może się skończyć bardzo źle...

11. reklama
  12. juli29

dlatego się troche boję i zastanawiam się czy moge tez podac cos wykrztusnego bo strasznie zaczela kaszlec:(

13. Nulini

Głosów: 1
    Ja jednocześnie z antybiotykiem podaję Mucosolvan :tak:

Nulini, 13 Grudzień 2015 Najlepsza odpowiedź

Poleć forum