reklama

Brak jednego ząbka.

Temat na forum 'Archiwum starego forum stomatologicznego' rozpoczęty przez Alonqa, 1 Wrzesień 2010.

1. Alonqa

Alonqa Mój ideał <3Michaś:)

Witam:-)
    Mój syn ma 2 lata i 7 miesiecy, więc wszystkie zęby mleczne powinien już mieć, o tóż zauważyła, że ma wszystkie oprócz dolnej prawej dwójki, przez to ząbki na dole są rzadsze. Zastanawia mnie to czy nie będzie problemów z zębami stałymi. Czy stała dwójka mu wyjdzie?

2. paolka

paolka Początkująca w BB

witam!!! mamy ten sam problem, tyle ze z górna dwójka:nerd:

3. reklama
  4. Alonqa

Alonqa Mój ideał <3Michaś:)

Tylko odpowiedzi fachowca brak:/

5. aneczka79

aneczka79 Zaciekawiona BB

Ja mam identyczny problem. Wybieram się z dzieckiem do dentysty, tylko ciągle jakoś czasu brakuje... może ekspert się pojawi i podpowie.

6. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

może nie ekspert i nie wiem czy fachowa odpowiedz ale się wypowiem kiedyś szukałam coś o zębach i wyczytałam że mleczaki mogą wychodzić do 4 roku życia potem można choć się nie zaleca u dzieci zrobić rtg czy nie ma zawiązków zęba i czy w ogóle wyjdą

osobiście mi górne dwójki stałe nie wyszły choć mleczaki miałam

7. Maciej Kaczmarski

Maciej Kaczmarski Moderator

Witam po przerwie.

To czy stałe zęby wyrosną " w komplecie" zależy od tego czy są zawiązki tychże zębów. W wieku 2 lat cięzko to ocenić. Rzeczywiście najlepszą metodą oceny jest wykonanie RTG pantomograficznego i policczenie zębów na zdjęciu. Uwazam jednak, że nie ma potrzeby wykonywania takiego RTG przed 5 - 6 rokiem życia dziecka.

Poleć forum