reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak jednego ząbka.

Alonqa

Mój ideał <3Michaś:)
Dołączył(a)
27 Listopad 2007
Postów
414
Witam:-)
Mój syn ma 2 lata i 7 miesiecy, więc wszystkie zęby mleczne powinien już mieć, o tóż zauważyła, że ma wszystkie oprócz dolnej prawej dwójki, przez to ząbki na dole są rzadsze. Zastanawia mnie to czy nie będzie problemów z zębami stałymi. Czy stała dwójka mu wyjdzie?
 
reklama
może nie ekspert i nie wiem czy fachowa odpowiedz ale się wypowiem kiedyś szukałam coś o zębach i wyczytałam że mleczaki mogą wychodzić do 4 roku życia potem można choć się nie zaleca u dzieci zrobić rtg czy nie ma zawiązków zęba i czy w ogóle wyjdą

osobiście mi górne dwójki stałe nie wyszły choć mleczaki miałam
 
Witam po przerwie.

To czy stałe zęby wyrosną " w komplecie" zależy od tego czy są zawiązki tychże zębów. W wieku 2 lat cięzko to ocenić. Rzeczywiście najlepszą metodą oceny jest wykonanie RTG pantomograficznego i policczenie zębów na zdjęciu. Uwazam jednak, że nie ma potrzeby wykonywania takiego RTG przed 5 - 6 rokiem życia dziecka.
 
Do góry