reklama

Brak jednej dwójki u 3 latka

Temat na forum 'Zdrowe zęby - porady dentysty' rozpoczęty przez Beacia82, 26 Marzec 2013.

 1. Beacia82

  Beacia82 Lipiec'09,Sierpień'12

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam:)
  Mój 3,5 latek nie ma dolnej dwójki,nigdy mu nie wyrosła obok jedynek wyrosła trójka,nie ma w tym miejscu żadnej szpary,dolna szczęka jest jakby delikatnie po skosie bo dolne jedynki i ta jedna dwójka są centralnie pod górnymi jedynkami.Pewnie na wyrośnięcie tej drugiej dwójki przy zmianie zębów na stałe marne szanse.I co w tedy?A może już teraz powinniśmy z tym coś zrobic?Bo chyba nie może miec tak po skosie i niekompletnie?Czy ząbki nie będą się przez to ścierały?Co się robi w takich przypadkach jak nasz?
  Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam:-)
   
 2. Iloona

  Iloona Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mojej córeczce w ogóle nie wyrosła 2 na dole , tylko trójki , a z drugiej str zroslak 2 i 3 razem :) , miała robione prześwietlenie i sie okazało ze nie wyrosną ani mleczaki ani stałe 2 ponieważ nie ma zawiazkow stałych zębów. Teraz czekamy az będzie miała wiecej stałych zębów i wtedy zobaczymy jak one rozejda sie po szczece. Być moze będzie ok, a moze będzie trzeba nosić aparat. Na razie czekamy.
   
 3. reklama
 4. Iloona

  Iloona Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Popros stomatologa o rtg i będzie wiadomo czy ma zawiazki stałych zębów. I tak na prawdę to chyba na razie trzeba tylko czekać az bedą wychodzić stałe zeby.
   
 5. Katarzyna Buss-Maleszka

  Katarzyna Buss-Maleszka Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witajcie
  Iloona dobrze pisze. w takiej sytuacji pozostaje zrobic rtg i ocenic ilosc zawiazków zębw stałych. W okolicy 5-6 rz konieczna konsultacja u ortodonty,

  Pozdrawiam
  Katarzyna Buss-Maleszka
   
 6. Beacia82

  Beacia82 Lipiec'09,Sierpień'12

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję bardzo za odpowiedzi:-)
   

Poleć forum