reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak kontaktu wzrokowego

Magda8124

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Maj 2017
Postów
289
Dzien dobry, mam pytanie. Urodziłam córkę w 37 tc 10 pkt w skali Agpar. Teraz ma 6 tygodni. Martwię się ponieważ nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, odwraca głowę jak do niej mówię i patrzy w druga stronę, jak nie śpi nie płacze żeby wsiąść ja na ręce. Czy to jest normalne zachowanie 6-tygodniowego niemowlęcia, czy iść do lekarza?
 
Ostatnia edycja:
reklama
@Magda8124 Zawsze, jeśli masz jakąkolwiek wątpliwość warto się skonsultować z lekarzem. Im szybciej, tym lepiej. I to dla swojego zdrowia psychicznego. Po co masz się zamartwiać, być może niepotrzebnie. A jeśli okaże się, że np. córeczka potrzebuje jakiś konsultacji, to czas niekiedy również gra rolę .
 
Popieram @aniaslu
Jednak moim zdaniem jeszcze ma czas na nawiązywanie kontaktu wzrokowego. A czy reaguje na światło? Odwraca się np. do zapalonej lampki/latarki? Ja sama się długo zastanawiałam czy moje dziecko widzi, bo miałam wrażenie, że jest jakby nieobecne. Wątpliwości rozwiało badanie wzroku.
Podobnie ze słuchem - czy jak weźmiesz dzwoneczek i zadzwonisz przy uchu, to zaczyna się interesować? Jak wyszło badanie przesiewowe słuchu?
Także polecam udać się do rodzinnego po skierowanie do okulisty i laryngologa. Będziesz spokojniejsza, a jeśli trzeba będzie działać - to im wcześniej tym lepiej.
 
Dziękuje, ale już nieaktualne :) od dwóch dni pięknie patrzy, wodzi i uśmiecha się do mnie. Widać każdy ma swój czas. Pozdrawiam
 
Do góry