reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak kości nosowej/26 lat

Dołączył(a)
6 Sierpień 2020
Postów
12
Dzień dobry,
jestem obecnie w 12 tc, tydzień temu (11+5) miałam wykonane usg prenatalne. Mam 26 lat, w rodzinie wszyscy zdrowi. Lekarz wykrył hipoplastyczna kość nosowa, przezierność karkowa 1.0. Ryzyko po USG 1:800, pozostałe badania w normie. Ryzyko ZD po teście pappa 1:18 000. Sam lekarz prowadzący określił wynik badań jako dziwne.
Zawsze się kieruje tym co widzę, a na usg martwi mnie brak kości. Nie wiem czy wykonać test nifty czy decydować się na amomopukcje. Nie wiem co robic.
 
reklama
@karolina.9 A możesz powiedzieć jakie było CRL w dniu USG?? Może tylko za wcześnie zrobione prenatalne zostało? Mi lekarz mówił, że najlepiej przychodzić pod koniec tego czasu (najlepiej ok 13t0d), bo wcześniej jeszcze dziecko może być za małe. PS CRL powinno być większe niż 45mm i mniejsze niż 84mm - natomiast jeśli jest blisko dolnej granicy, to ja bym badanie USG powtórzyła.
 
Ale brak kości jest tylko markerem, a nie potwierdzeniem. Jeśli pozostałe wyniki są w normie, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wszystko będzie dobrze. Może dziecko będzie miało malutki nosek.
 
@karolina.9 A możesz powiedzieć jakie było CRL w dniu USG?? Może tylko za wcześnie zrobione prenatalne zostało? Mi lekarz mówił, że najlepiej przychodzić pod koniec tego czasu (najlepiej ok 13t0d), bo wcześniej jeszcze dziecko może być za małe. PS CRL powinno być większe niż 45mm i mniejsze niż 84mm - natomiast jeśli jest blisko dolnej granicy, to ja bym badanie USG powtórzyła.
No dokladnie ja mialam miec robione 4d ale przelozylismy za 2tyg wtedy 13t2d bedzie mi sie wydaje ze sa szybko zrobil Ci ja bylam 4 sierpnia to 4.5cm mial maluszek i troche za male jeszcze na te badanie prenatalne
 
reklama
reklama
@karolina.9 Pamiętaj, że to jeszcze nie oznacza, że coś z Twoim dzieckiem jest nie tak. Dobrze że skierowali Was do genetyka - mam nadzieję, że trafisz na lekarza z empatią, który wszystko wyjaśni, a nie tylko nastraszy. A coś jeszcze oprócz kości nosowej lekarza zaniepokoiło na USG?
 
Do góry