reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak kości nosowej

Dołączył(a)
11 Sierpień 2023
Postów
6
Hej dziewczyny, w badaniach prenatalnych w 12tyg+5dni wyszło brak kości nosowej :( poza tym lekarz mówił, że wszystko ok… przeziernosc karku 1.4, ryzyko trisomii 21 skorygowana do 1:900, pomocy czy dzieciątko może urodzić się zdrowe? :(
 
reklama
Po prostu umów się za tydzień na USG, Może po prostu lekarz nie widział - co wcale nie oznacza, że jej nie ma.
 
Moja lekarka od prenatalnych (na NFZ) też niby nie widziała, tydzień później i mój lekarz widział (zresztą widział już po jej zdjęciach) i w szpitalu w gabinecie od prenatalnych (miałam wizytę kontrolną z łożyskiem) również uwidocznił i nawet ją zmierzył (była prawidłowej długości). Na połówkowych już normalnie widziała i wszystko było ok. Wiem, że łatwo jest mówić nie zamartwiaj się (bo sama przez to przechodziłam), ale naprawdę daj sobie czas i skonsultuj za tydzień u innego lekarza. U mnie pappa wyszła super, przezierność też, tylko ta hypoplastyczna kość nosowa - reszta idealna
 
Może komuś ta odpowiedź doda siły: bardzo długo nie było widać kości nosowej (u trzech lekarzy), potem była ale mała. Po pierwszych badaniach prenatalnych zrobiliśmy test sanco- wynik prawidłowy. Całą ciążę na USG było wszystko w porządku oprócz tej kości :) na początku marca urodził nam się zdrowy chłopak 🥰
 
Do góry