reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak kupy po rozszerzeniu diety.

Pati7

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2018
Postów
26
Cześć dziewczyny, moja 5 miesięczna córka od piątku, tj. Od 6 dni nie robi kupki. Zawsze robiła co drugi dzień, zdarzało się też co dzień. W sobotę podałam jej pierwszy raz łyżeczkę marchewki, w niedzielę 4 łyżeczki marchewki a w poniedziałek łyżeczkę zupki jarzynowej,ze sloiczkow. Myślałam że zrobi kupę bo puszcza bąki i widzę że nic ja nie boli ale do tej pory cisza z kupą. Wczoraj podałam jej 4 łyżeczki suszonych śliwek ze sloiczka, wyczytałam że to pomaga na wyróżnienie e ale też nie zadziałało. Do tej pory karmiona była wyłącznie piersią. Nie wiem czy podać jej czopka glicerynowego czy jeszcze czekać? Poradzicie proszę...
 
reklama
Rozwiązanie
Haha spoko. Widzisz szybko przeczytalam Twoj pierwszy post i nie zauwazylam, ze tam bylo napisane ze od 6 dni. Myslalam ze od dnia czy dwoch. Teraz juz wszystko bedzie dobrze. Przynajmniej sie nie martwisz! Dobrego weekendu.
Poczekaj jeszcze z dzień, jak się będzie męczyć to podaj jej pół czopka. Marchewka potrafi zatwardzac, z czasem brzuszek się przyzwyczai.
Myślisz że jeszcze mogę czekać, nie wiem, straszą mnie ze to już i tak za długo. Właśnie córka śpi i jak wstanie to miałam jej zaaplikowac czopka chociaż brzuszek jej nie boli. Sama już nie wiem...
 
Hej!!! Spokojnie. Jak moja mala byla w takim wieku przez tydzien nie robila kupy. Tez sie zdziwilam, bo kupy byly codziennie., a nagle cisza. Zaraz pozniej mielismy bilans i babeczka powiedziala, ze wszystko jest ok. Ze dzieci karmione piersia w tym okresie potrafia nawet nie robic kupy nawet przez dluzszy czas. I tak dlugo jak dziecko nie boli nie placze nie ma twardego brzuszka to nic nie nie robic. Uklad pokarmowy w koncu ma zadanie z wyzszej polki zeby przetrawic cos innego niz super lekkostrawne mleko mamy. Daj mu czas poradzic sobie z tym zadaniem!
 
Myślisz że jeszcze mogę czekać, nie wiem, straszą mnie ze to już i tak za długo. Właśnie córka śpi i jak wstanie to miałam jej zaaplikowac czopka chociaż brzuszek jej nie boli. Sama już nie wiem...
Skoro nie boli to może wart poczekać, ale to Twoja decyzja. Czopek jest bezpieczny także możesz dać jak się martwisz
 
reklama
I jak byla kupa??
Hej, w końcu podałam małej czopek i kupa była natychmiastowa ale bez żadnego zatwardzenia więc żałuję że jeszcze nie poczekalam. Dziś zrobiła sama kupę więc jutro zacznę od początku tylko teraz od jabłuszka, brokuła i jakichś lekkostrawnych sloiczkow. Dzięki za zainteresowanie i pomoc. Miłego weekendu
 
Haha spoko. Widzisz szybko przeczytalam Twoj pierwszy post i nie zauwazylam, ze tam bylo napisane ze od 6 dni. Myslalam ze od dnia czy dwoch. Teraz juz wszystko bedzie dobrze. Przynajmniej sie nie martwisz! Dobrego weekendu.
 
Rozwiązanie
Do góry