reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak lewej nerki u płodu, badanie połówkowe

Natka0

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2023
Postów
43
Cześć,
Aktualnie jestem w 23 tyg ciąży. Dzis na badaniu prenatalnym lekarz powiedział,ze lewa nerka plodu nie zostala wylsztalcona. Czy któraś z Was miala taki przypadek? Jest nadzieja, ze się jeszcze wyksztalci?
Uspokajal mnie,ze da sie z jedna nerka normalnie żyć ale strasznie mnie to podlamalo. Z gory dziękuje za odpowoedzi
 
reklama
Ja mam znajomych, gdzie jedna nerka u córeczki była dużo mniejsza na USG. Niestety po porodzie nie podjęła pracy i obumarła.
Dziewczynka ma się dobrze. Żyje i rozwija się jak pozostali rówieśnicy, a ma już 11 lat.
 
Juz niestety sie nie wyksztalci, ale a jedną nerka na spokojnie da się żyć. Mój syn ma dwie nerki po prawej stronie i ma się dobrze :)
 
Czytalam wlasnie,ze to dość częsty przypadek z jedna nerka rodzi się 1/1200 dzieci. Próbuje sie przekonać, ze będzie dobrze.
Przeraza mnie fakt, ze to juz moje 4 połówkowe i kazdy sprzęt mierzy inaczej. Na 3 wczesniejszych byla diagnoza, że lewa nerka jest mniejsza a w prawej powiększona miedniczka nerkowa. Teraz mialam badanie ponad godzinę i nie bylo jej nigdy, a to co widzieli na poprzednim badaniu USG to byla część jelita.
 
Wiem ja się czujesz, też byłam spanikowana, tyle że o ektopii nerek dowiedziałam się dopiero po porodzie - na prenatalnych lekarz tego nie widzial. Zapewne będziecie pod opieką nefrologa, po porodzie dostaniesz skierowanie. Jeśli druga nerka jest zdrowa, to nie załamuj się :) teraz mi się przypomniało, mojego męża kolega ma dziecko z jedną nerka, też jest wszystko w porządku. Znajdź tylko dobrego nefrologa :)
 
Wiem ja się czujesz, też byłam spanikowana, tyle że o ektopii nerek dowiedziałam się dopiero po porodzie - na prenatalnych lekarz tego nie widzial. Zapewne będziecie pod opieką nefrologa, po porodzie dostaniesz skierowanie. Jeśli druga nerka jest zdrowa, to nie załamuj się :) teraz mi się przypomniało, mojego męża kolega ma dziecko z jedną nerka, też jest wszystko w porządku. Znajdź tylko dobrego nefrologa :)
Dokładnie, moi znajomi też się dowiedzieli po porodzie, przypadkiem :) synek rośnie zdrowo :)
 
reklama
Do góry