reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak miesiączki po łyżeczkowaniu, a polip w usg

Daj znac, jak wizyta.
Jestem po wizycie. Dostałam Duphaston 2x1 na 10 dni (chyba że wcześniej dostanę okresu to mam odstawić). W usg endometrium jest 12mm, według Pani doktor wyglada to „trochę lepiej niż tydzień temu”. Ogólnie doktor uważa, że najlepiej by było gdybym się sama oczyściła, bo według jej zdania to nawet jeśli to jakaś początkowa ciąża to bez szans na prawidłowy rozwój. Za tydzień powtórka bety. Jeżeli znacząco urośnie to doktor sama powiedziała, że będzie w szoku 🤣
Jeżeli beta by nie urosła, a nie dostałabym okresu w ciągu najbliższych 3 tygodni - skierowanie do szpitala na drugie łyżeczkowanie.
 
reklama
Jestem po wizycie. Dostałam Duphaston 2x1 na 10 dni (chyba że wcześniej dostanę okresu to mam odstawić). W usg endometrium jest 12mm, według Pani doktor wyglada to „trochę lepiej niż tydzień temu”. Ogólnie doktor uważa, że najlepiej by było gdybym się sama oczyściła, bo według jej zdania to nawet jeśli to jakaś początkowa ciąża to bez szans na prawidłowy rozwój. Za tydzień powtórka bety. Jeżeli znacząco urośnie to doktor sama powiedziała, że będzie w szoku 🤣
Jeżeli beta by nie urosła, a nie dostałabym okresu w ciągu najbliższych 3 tygodni - skierowanie do szpitala na drugie łyżeczkowanie.

No ale w takim razie po co ten duphaston. Podtrzymywac ciaze, ktora zle rokuje, co przyznala.
 
No ale w takim razie po co ten duphaston. Podtrzymywac ciaze, ktora zle rokuje, co przyznala.
O to samo ją zapytałam, stwierdziła, że nie chciałaby mnie wysyłać na drugie łyżeczkowanie, a Duphaston ma mi pomóc wywołać okres. Prawdę powiedziawszy zastanawiam się nad zmianą lekarza, bo hmm no dla mnie to wygląda mocno średnio, a lek w przypadku leciusieńko dodatniej bety może próbować wg mnie ją sztucznie podtrzymywać. No cóż, teraz trochę plamię po usg, może to jakiś zwiastun. Najbliższy tydzień będzie roztrzygający.
 
O to samo ją zapytałam, stwierdziła, że nie chciałaby mnie wysyłać na drugie łyżeczkowanie, a Duphaston ma mi pomóc wywołać okres. Prawdę powiedziawszy zastanawiam się nad zmianą lekarza, bo hmm no dla mnie to wygląda mocno średnio, a lek w przypadku leciusieńko dodatniej bety może próbować wg mnie ją sztucznie podtrzymywać. No cóż, teraz trochę plamię po usg, może to jakiś zwiastun. Najbliższy tydzień będzie roztrzygający.

Moze jeszcze z kims sie skonsultuj? Bardzo mi przykro, ze taka sytuacja cie spotkala 🥺
 
Moze jeszcze z kims sie skonsultuj? Bardzo mi przykro, ze taka sytuacja cie spotkala 🥺
Bardzo mnie to kusi, bo coś mi to wszystko po prostu do siebie nie pasuje... a po co przedłużać coś, czego nie ma sensu. Dziękuję kochana i bardzo doceniam, że tu jesteś i poświęciłaś/poświęcasz czas, bo widzę, że wielu osobom podpowiedziałaś nie raz i to bardzo dobrze :) ściskam i będę dawać znać
 
Ale jaja. Zbadałam dziś kontrolnie beta Hcg tak jak kazała pani doktor.
Jestem 6 dzień na Duphastonie
12.09 beta Hcg: 7,0
Dziś: 57,6....
Przyrost średnio około 85,7% co 2 dni.
W czwartek lecę ponownie na bete.
Co za miesiąc!
 
reklama
Taki mam zamiar, niby wiem, że Duphaston to właśnie progesteron, ale i tak sprawdzę, czy mój organizm go przyswaja i produkuje sam.
Pani doktor na wizycie stwierdziła, że „poziom progesteronu oznacza, że jesteś w fazie folikularnej tylko okresu brakuje, no i ta beta”. Kto wie, może to była przyczyna poronienia zatrzymanego, nigdy proga nie badałam, więc teraz mogę gdybać.
 
Do góry