reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak miesiączki

Okxx123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2021
Postów
34
Hej z kalendarzyka wynika że mój okres miał wystąpić 16 lez ani śladu brak też jakiś objawów. No może.16 odczuwałam przez chwilę ze coś się zbliża. Od tamtego momentu nic. Staramy się z mężem.o 1 dziecko juz jakiś czas więc wykonałam test ciążowy ale wyszedł negatywny.. miesiączki mam regularne cykl 28/29 dni a tu proszę zaczęłam mieć nadzieję... myślicie ze może coś z tego jeszcze być?
 
reklama
Jak @ nie przyjdzie zrób test za kilka dni lub idź na betę. Tu ci nikt nie wywróży czy to ciąża, czy po prostu wydłużył ci się cykl. Tym bardziej, że nie piszesz kiedy miałaś owulację i w jaki sposób określiłaś jej czas.
 
Jak @ nie przyjdzie zrób test za kilka dni lub idź na betę. Tu ci nikt nie wywróży czy to ciąża, czy po prostu wydłużył ci się cykl. Tym bardziej, że nie piszesz kiedy miałaś owulację i w jaki sposób określiłaś jej czas.
Owulacja była 6/7 czerwiec . Miałam bole jajnikow I cały cykl robiłam dzień wieczór testy
 
Owulacja była 6/7 czerwiec . Miałam bole jajnikow I cały cykl robiłam dzień wieczór testy
Jakby okres przyszedł 16 czerwca to Twoja faza lutealna miałaby 8-9 dni (zakładając, że owulacja faktycznie była 6-7 czerwca) a to zdecydowanie za mało. Zakładam, że owu przesunęła Ci się o parę dni i o tyle samo wydłuży się cały cykl. Prawidłowa faza lutealna trwa 10-16 dni i w każdym cyklu jest zazwyczaj stała. Dziś masz 12-13 dpo, więc jest jeszcze czas, by okres przyszedł. To, że zazwyczaj cykle masz regularne nie znaczy, że zawsze takie będziesz miała. Test wykonany w 14 dpo będzie wiarygodny.
 
Wszystko jak wyżej. Test zrobiony za dwa dni będzie już wiarygodny.

Pamiętaj też, testy owulacyjne nie dają gwarancji owulacji. Ta najlepiej potwierdzić u ginekologa na monitoringu 🙂
Tak samo jak ból jajników nie gwarantuje owu. Mnie w każdym cyklu okropnie bolał i kłuł lewy jajnik a od pół roku nie miałam owulacji. Czyli czułam go i kłucie, a owulacji nie było. Natomiast w tym cyklu w ogóle nie czułam jajników i okazało się (USG u ginekologa), że owulacja była z prawego jajnika. :)
 
Tak samo jak ból jajników nie gwarantuje owu. Mnie w każdym cyklu okropnie bolał i kłuł lewy jajnik a od pół roku nie miałam owulacji. Czyli czułam go i kłucie, a owulacji nie było. Natomiast w tym cyklu w ogóle nie czułam jajników i okazało się (USG u ginekologa), że owulacja była z prawego jajnika. :)
Czym było spowodowane brak owu ? Czy to naturalne i czasem tak jest? Dostałam właśnie plamienia dość intesywne wiec raczej to miesiączka... kiedy wybrać się do ginekologa na monitoring?
 
Czym było spowodowane brak owu ? Czy to naturalne i czasem tak jest? Dostałam właśnie plamienia dość intesywne wiec raczej to miesiączka... kiedy wybrać się do ginekologa na monitoring?
Zależy jak długie masz cykle. Najlepiej iść do ginekologa i z nim ustalić"plan działania". Być może zlecić też od razu jakieś badania.
 
Czym było spowodowane brak owu ? Czy to naturalne i czasem tak jest? Dostałam właśnie plamienia dość intesywne wiec raczej to miesiączka... kiedy wybrać się do ginekologa na monitoring?
Kobieta może mieć rocznie 1-2 cykle bez owu i to jest normalne. Jak jest ich więcej, to już jest coś nie tak. U mnie nie wiadomo wciąż, co właściwie jest nie tak...
 
reklama
Czym było spowodowane brak owu ? Czy to naturalne i czasem tak jest? Dostałam właśnie plamienia dość intesywne wiec raczej to miesiączka... kiedy wybrać się do ginekologa na monitoring?
Ja zaczęłam chodzic na monitoring po około 8 miesięcach prób, przyjmuje się że mniej więcej po roku nieudanych prób warto zacząć sprawdzać przyczynę. .ale to też zależy od regularności cyklów, wieku itd. Zanim lekarz zaczął monitoring zlecił mi badania hormonów, badania partnera itd.
 
Do góry