reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak odbijania u noworodka

Dołączył(a)
2 Sierpień 2018
Postów
9
Witam. Moj bobasek ma 4 dni, niestety jest karmiona mlekiem modyfikowanym, gdyz piersia nie jest w ogole zainteresowana.
Problem tkwi w tym ze bobaskowi sie prawie w ogole nie odbija pomimo kilkunstominutowego klepania..... zjada tak ok 40-60 ml co 3-4h.
Czym to moze byc spowodowane ?
Pomozcie
 
reklama
Witam. Moj bobasek ma 4 dni, niestety jest karmiona mlekiem modyfikowanym, gdyz piersia nie jest w ogole zainteresowana.
Problem tkwi w tym ze bobaskowi sie prawie w ogole nie odbija pomimo kilkunstominutowego klepania..... zjada tak ok 40-60 ml co 3-4h.
Czym to moze byc spowodowane ?
Pomozcie
A ulewa? Bo jak nie ulewa dużo, nie chlusta, to ja bym się nie martwiła.
Moje młodsze co prawda na piersi, Ale w ogóle nie odbijało.

A chcesz karmić piersią, czy raczej odpuściłaś?
 
W ogole ani razu jeszcze jej sie nie ulalo. Tylko dzisiaj w nocy strasznie plakala jakby jak bolal brzuszek i podkurczala nozki.... dodatkowo kupki było bardzo malo.

Chcialabym karmic piersia ale mala caly czas zero zainteresowania. Proboje caly czas alw zaczym watpic czy cos z tego bedzie.
 
W ogole ani razu jeszcze jej sie nie ulalo. Tylko dzisiaj w nocy strasznie plakala jakby jak bolal brzuszek i podkurczala nozki.... dodatkowo kupki było bardzo malo.

Chcialabym karmic piersia ale mala caly czas zero zainteresowania. Proboje caly czas alw zaczym watpic czy cos z tego bedzie.
A ulewa? Bo jak nie ulewa dużo, nie chlusta, to ja bym się nie martwiła.
Moje młodsze co prawda na piersi, Ale w ogóle nie odbijało.

A chcesz karmić piersią, czy raczej odpuściłaś?
 
Córa w ogóle się nie odbijała (Na piersi była nie całe 2 miesiące a potem mm). Położna nam mówiła że nie wszystkim dzieciom się odbija. Po prostu taki typ.
 
W ogole ani razu jeszcze jej sie nie ulalo. Tylko dzisiaj w nocy strasznie plakala jakby jak bolal brzuszek i podkurczala nozki.... dodatkowo kupki było bardzo malo.

Chcialabym karmic piersia ale mala caly czas zero zainteresowania. Proboje caly czas alw zaczym watpic czy cos z tego bedzie.
Pytam o to czy chcesz. Bo jeśli chcesz, to tylko kontakt z CDL. Tylko dobrym :)

Wiesz takie maluszki mają niedojrzały układ pokarmowy, stąd mogą wystąpić takie objawy. Może nie łykać powietrza dużo i temu nie odbija. W szpitalu było to samo? Pytałaś lekarza czy jest ok?

Powodzenia życzę :)
 
Mój syn na początku też nie odbijal, dopiero później zacząl. Około 2, 3 tyg, ale też nie zawsze. Nie ulewal. Karmilam piersią.
Rada dotyczącą kp to przed każdym podaniem mm przystawiaj dziecko do piersi może zalapie. Korzystałam z porady certyfikowanej doradczyni laktacyjnej w pierwszym tygodniu życia mojego synka. Warto jak Ci zależy na kp. Powodzienia.
 
Im więcej dajesz butli tym mniejsza szansa na karmienie piersią. Jeżeli naprawdę ci zależy to nie dokarmiaj tylko przystawiaj. W końcu załapie. Też polecam kontakt z CDL.
Syn nigdy mi nie ulał i też nigdy nie odbijał albo był karmione piersią.
 
Nasza też na mm bo nie złapała piersi i nie pomogły ani nakładki ani wizyty w poradni, jednak przez 2 miesiące odciagałam pokarm laktatorem. Maluch nasz jadł mniej niż twoja, a potem za radą położnej leżała na ramieniu do odbicia i lekko poklepywałam ją po pleckach. A brzuszek może boleć plus zaparcia może powodować źle dobrane mleko. Nie każde jest dla wszystkich.
 
reklama
Klepanie po pleckach czasem nie jest potrzebne. U nas najlepiej sprawdzała się pozycja na brzuszku i mały bekał jak stary alkoholik. Jeszcze przewieszony przez ramię się ładnie pionizował. Poza tym jeśli nie słyszysz, by podczas jedzenia łykał powietrze, to może nie potrzebuje.
Płacz i podkurczanie nóżek to kolka. Nas prześladowały 4 m-ce.
Po sztucznym mleku może ma zbyt zwartą kupkę, pomów z lekarzem o zmianie.
 
Do góry