reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak odruchu ssania u wczesniaka

Pomaranczowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Wrzesień 2021
Postów
36
Urodziłam w 35 tc,maly nie ma odruchu ssania. Je przez sonde, probuja butla. Czasem zje 5,czasem 15 ml a czasem nic... to jego 10 doba :( czy ktos zmagal sie ztakim problemem l? Ile byliście w szpitalu,l? Jak pozniej wyglądało karmienie? Juz tracę sily i nadzieje i boję sie ze zostaniemy na tej sondzie...
 
reklama
@Pomaranczowa Ja urodziłam 35t2d. Też początkowo straszyli sondą (a w zasadzie to prawie wszystkim straszyli - a już sam widok sali wcześniaków był wystarczająco przerażający). Walczcie o to karmienie! U nas na szczęście tylko na strachu się skończyło. I młody tylko dobę był na oddziale, bo początkowo nie trzymał temperatury. Potem dostałam już go na salę ogólną.
 
Ja urodziłam 32/33tc bliźniaki i dziewczyny jadły przez sondę bo w tym wieku raczej odruchu ssania nie ma. Po kilku tygodniach mniejsza córka, która dłużej była na IOM zaczęła jesc z butelki całe porcje. Było to bardzo wcześnie bo jakiś po 10 dniach i dostała mniej pkt - ów. Natomiast druga córka duzo później jakoś po 3-4 tygodniach pobytu w szpitalu.

No, ale jak jest teraz? Starsza córka jak rozpracowała butle szybko to nadal na butli. A młodsza córka, co nie po drodze było jej z butelką jest dzieckiem cyckowym. Wypija butelkę i dobija z piersi 😱 a czasem nie chce butli tylko piers. I bardzo ładnie przybiera, bo jest w 25 centylu a urodziła się 2 miesiące wcześniej.i rozrasta się lepiej niż siostra 😜
Spokojnie trzeba czekać, nie pospieszac bo potem takie pospieszanie odbije się czkawką.
 
Jestem mama dwojki wczesniakow.
33+0 I 34+6.Obydwoje nie mieli odruchu ssania i karmienie piersia mimo duzych checi-zdechlo.Tylko laktator przez dwa mce I samoistny zanik pokarmu .Jak odebralam mojego malego w styczniu ze szpitala,to nie chcial mi pic ze smoczka.W desperacji siegnelam wtedy po...strzykawke.Ale jakos,jakos,wiele prob I nauczyl sie pic z butelki.Piersi nie chcial wcale :/
 
Tylko u nas w ogole z butli nie chcezo piersi nie mowiac. Wiec jak go karmilas,bo rozumiem ze po wyjściu ze szpitala tez toczylas boje?? Tyljo strzykawka? Przybieral na wadze? W ogole puscili was do domu bez tego odruchu? Bylas u jakiegos specjalisty później?!
 
Jestem mama dwojki wczesniakow.
33+0 I 34+6.Obydwoje nie mieli odruchu ssania i karmienie piersia mimo duzych checi-zdechlo.Tylko laktator przez dwa mce I samoistny zanik pokarmu .Jak odebralam mojego malego w styczniu ze szpitala,to nie chcial mi pic ze smoczka.W desperacji siegnelam wtedy po...strzykawke.Ale jakos,jakos,wiele prob I nauczyl sie pic z butelki.Piersi nie chcial wcale :/
I jak go karmili w szpitalu? Sonda?
 
36tc wcześniak z małym odruchem ssania i problemem z przystawieniem do piersi. Jeden wielki ryk i wrzask przy próbie przystawiania. Starsza położna pokazała mi jak lejąc mleko ze strzykawki po palcu karmić dziecko. Lałam mleko, gdy mały próbować ssać palec. Dodatkowo położna mówiła bym podawała mu go by sobie ćwiczył. Przez miesiąc w domu go tak karmilam, ściągałam i karmilam bo z piersi niewiele wysysał. Po miesiącu pięknie załapał ssanie i karmilam do samoodstawienia w 13 mies.
 
36tc wcześniak z małym odruchem ssania i problemem z przystawieniem do piersi. Jeden wielki ryk i wrzask przy próbie przystawiania. Starsza położna pokazała mi jak lejąc mleko ze strzykawki po palcu karmić dziecko. Lałam mleko, gdy mały próbować ssać palec. Dodatkowo położna mówiła bym podawała mu go by sobie ćwiczył. Przez miesiąc w domu go tak karmilam, ściągałam i karmilam bo z piersi niewiele wysysał. Po miesiącu pięknie załapał ssanie i karmilam do samoodstawienia w 13 mies.
Cookie tez mam takie samo pytanie- czy w szpitalu był na sondzie? Nas do domu nie wypuszcza, póki nie zacznie jesc. Z jednej strony sie ciesze bo jest pod opieka,z drugiej moze gdybysmy my bardziej sie skupili na ssaniu czy skorzystali z pomocy neurologopedy to by mu szybciej poszlo... a ile byłaś w szpitalu po porodzie?
 
Butelke nie chcial tez czy sie skupiliscie tylko na kp?
Cookie tez mam takie samo pytanie- czy w szpitalu był na sondzie? Nas do domu nie wypuszcza, póki nie zacznie jesc. Z jednej strony sie ciesze bo jest pod opieka,z drugiej moze gdybysmy my bardziej sie skupili na ssaniu czy skorzystali z pomocy neurologopedy to by mu szybciej poszlo... a ile byłaś w szpitalu po porodzie?
 
reklama
W szpitalu byliśmy 7 dni. Nie był na sondzie co udało się zjeść z piersi a raszta strzykawka. Przybierał na wadze, więc wypuszczono nas bo była jakaś szansa na kp. Dałam sobie miesiąc na to by zapalał jak nie gotowa byłam na butelkę. W domu złapał butelkę z dr browns jednak później i tak udało się kp. Butelki nie dawałam, bo zależało mi na kp więc więcej strzykawki było początkowo i przystawiania do piersi by prawidłowo ją załapał.
 
Do góry