reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak okresu 5 i pol miesiaca po porodzie

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Witam
Mialam cesarskie ciecie w pazdzierniku. Pierwszy okres po porodzie dostalam w grudniu, drugi w styczniu. I wiecej nie dostalam okresu. W ciazy nie jestem, nie krmie piersia. Dokarmialam piersia do okolo 4 miesiaca ale mialam malo mleka. Poza tym jeszcze mam dosc duzy brzuch, oczywiscie mniejszy niz byl ale nadal dosc duzy. Chcialam zapytac czy taka sytuacja z okresem i utrzymujcy sie brzuch jest normalne?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie zadręczaj się, takich wypadków będzie więcej kiedy maluszek zacznie się przemieszczać, wierz mi twardsze rzeczy stają dziecku na drodze:p pamiętaj zawsze że po upadku na głowę, uderzeniu itd poprostu obserwuj dziecko, czy wymiotuje, jest ospale bardziej, zachowuje się inaczej itp z takimi objawami najlepiej skonsultować się z lekarzem lub pojechać na ip.
Dzisiaj wydje mi sie ze troche wiecej spal w dzien ale miewa dni ze spi rtcohe w dzien a czasto bardzo malo. Poza tym zachowuje sie normalnie, nie wymiotuje, nie zaplakal, ma apetyt. A ja mu sie boje nawet ubrac czapke i w ogole dotykc jego glowy nawet jak go klade. Wiec to uderzenie mnie wytracilo z rownowagi. WIem ze musze sie nauczyc ubierac mu czapke i nie bac sie...
Moja trzyma główkę już od dawna, sama nie usiądzie, ale jak ja posadze i siedzę za nią to super sobie radzi, w łóżeczku kręci się dookoła, jak byliśmy jakieś 2 miesiące temu u pediatry, to robiła jej ten test i nie stwierdziła nieprawidlowosci, nie było żadnego napięcia a tylko że waga duża
 
reklama
To super ze juz umie siedziec od kiedy siedzi? Mi tez kazdy mowi ze jest duzy, wazy okolo 7 kg ale jest od Twojej troche mlodszy, jest z 15 pazdziernika. Rehabilitantka tez m dziecko w jego wieku i mowi ze wazy duzo mniej o moim mowi ze jest bardzo duzy.
 
Ja sie mojego boje posadzic, chyba nawet nie da jeszcze rady. To Twoja niedlugo bedzie raczkowac i chodzic.
Wybacz że wtrące, jeśli mały ma problemy i rehabilitacje to nie sadzaj, usiądzie jak przyjdzie jego czas, nie warto zepsuć tego co już osiągnęliście poprzez ćwiczenia. I pamiętaj że każde dziecko rozwija się inaczej, a kolejność nowych umiejętności może być tak pokręcona że Cię zaskoczy:)
 
No już się nie mogę doczekać 😉 kladz swojego bardzo często na brzuszku, niech ćwiczy, chłopcy szybciej ruchowo się rozwijaja
Moj sie przed chwila uderzl w glowke w lozko, na szczescie to tka sklejka. NIc sie chyba nie stalo? Ja ostatnio nie daje rady, taki jest ruchliwy, nawet w spiworze sie rpzewraca na brzuszek i w porpzek lozka, na sekunde nie mozna spuscic w oka jak nie spi a spi malo w dzien. Za ato w nocy super spi. Daj znac jak bedzie przelom i zacznie chodzic:) Wydaje mi sie ze jak dziecko chodzi i siedzi to jest latwiej, mozna posadzic przy stoliczku, wziasc do spacerowki lub bez wozka, posadzic w sklepowym koszyku, a jak sie wezmie na rece to obejmie nozkami i raczkami i nie jest tak ciezko nosic.
 
Wybacz że wtrące, jeśli mały ma problemy i rehabilitacje to nie sadzaj, usiądzie jak przyjdzie jego czas, nie warto zepsuć tego co już osiągnęliście poprzez ćwiczenia. I pamiętaj że każde dziecko rozwija się inaczej, a kolejność nowych umiejętności może być tak pokręcona że Cię zaskoczy:)
Nie posadze go, nawet boje sie go nosic przodem do siebie. A przed chwila sie uderzyl w glowke w lozko :( nie w szczebelki ale w przod lozka. Byl odglos, na szczescie to taka cienka sklejka, ale sie zdenerwowalam. Chyba nic sie nie stalo? Po tej rehabilitacji przewraca sie co sekunde na brzuch nawet w spiworze, na sekunde nie mozna spuscic z oczu. Masz jakies sposoby na to?
 
Nie posadze go, nawet boje sie go nosic przodem do siebie. A przed chwila sie uderzyl w glowke w lozko :( nie w szczebelki ale w przod lozka. Byl odglos, na szczescie to taka cienka sklejka, ale sie zdenerwowalam. Chyba nic sie nie stalo? Po tej rehabilitacji przewraca sie co sekunde na brzuch nawet w spiworze, na sekunde nie mozna spuscic z oczu. Masz jakies sposoby na to?
Moim sposobem przy drugim dziecku było od początku łóżeczko turystyczne:) właśnie po nauczce przy pierwszym gdzie się ciągle obijał o szczebelki
 
reklama
Moim sposobem przy drugim dziecku było od początku łóżeczko turystyczne:) właśnie po nauczce przy pierwszym gdzie się ciągle obijał o szczebelki
Dzieki za podsuniecie co mozna zrobic musze kupic. A masz jakies sprawdzone, jakiejs marki z konkretnego sklepu? Nowe musi odstac kilka dni? Ono ma po bokach siatke, jest duzo powietrza ? Bo pediatrzy odradzaja ochraniacze. Ju zkiedys szukalam lozka z siatka po bokach ale ktos mi powiedzial ze dziecko zrobilo dziure w siatce nozka. ALe lozko turystyczne wydaje mi sie dobrym rozwiazaniem i dlaczego te lozka ze szczebelkami produkuja takie waskie ze maluch nie moze sie swobodnie przekrecic.
 
Do góry